Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Sertleşme Sorununun Etkili Güncel Çözümü 2022

Penis Kalınlaştırma Yöntemleri

Penis kalınlaştırma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de daha kalın bir penise sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Günümüzde her erkek daha büyük ve kalın bir penise sahip olmayı istemekte ve bununla ilgili birtakım çalışmalar yapmaktadır. Ancak penis kalınlaştırma konusunda bazı hususlara dikkat etmek ve gerekiyorsa profesyonel bir yardım almak da her zaman için fayda vardır. Daha büyük ve kalın bir penise sahip olmak için yapılması gerekenleri daha yakından inceleyelim ve bu konuda sizlere daha detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

Penis Kalınlaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Penis kalınlaştırma yöntemleri farklı şekillerde karşımıza çıkar. Her biri kendi içerisinde farklı uygulamalara sahip olan bu yöntemler ile penis boyunda ve kalınlığında gözle görülür derecede değişiklikler meydana getirmek mümkündür. Genel olarak penis kalınlaştırma yöntemleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Penis büyütme ameliyatı
 • Vakum pompa tekniği
 • Silikon ameliyatı
 • İmplant tedavisi
 • Krem kullanarak penis büyütme
 • Hap kullanarak penis büyütme
 • Çekme, asılma ve ağırlık bağlama yöntemi ile penis büyütme
 • Egzersiz yöntemleri ile penis büyütme

Yukarıda yer alan yöntemlerden her biri penis büyütme işlemlerinde tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Bu yöntemlerden en uygun olan hangisi ise kişinin uygulaması gereken yöntemin o olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca penis büyütme teknikleri ameliyatlı ve ameliyatsız teknikler olmak üzere iki farklı grupta incelenebilir. Hem ameliyatlı hem de ameliyatsız yöntemler il penis büyütme işlemleri yapılabilir. Ancak ameliyatlı penis büyütme teknikleri ile daha hızlı ve kolay bir şekilde penis büyütmenin mümkün olduğunu söylemek yanlış olmaz.


Ameliyatlı penis büyütme yöntemleri;

 • Penis bağını keserek uzatma
 • Yağ dokusu ile penis kalınlaştırma

Ameliyatsız penis büyütme yöntemleri;

 • Şok dalga tedavisi
 • P-Shot tedavisi
 • Gerici aletler
 • Vakum tedavisi

Ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemler ile penis boyu ortalama 3 cm kadar uzar ve bunun yanında gözle görülür derecede kalınlaşma meydana gelir. Ameliyatlı tekniklerde hızlı sonuçlar almak daha kolay olur ve bunun yanında zahmetsiz yöntemler olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle son zamanlarda pek çok kişi penis büyütme ve kalınlaştırma konusunda ameliyatla penis büyütme yöntemlerini tercih etmektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma yöntemleri arasında yer alan yağ enjeksiyonu, ince yapıdaki penislerin kalın bir forma sahip olması için uygulanır. Genel anestezi altında yapılan yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma ameliyatında sedasyon anestezi tekniği uygulanır. Öncelikle vücudun belirli bölümlerinden bazı dokular alınır ve daha sonra ise bu dokular penisin kalınlaştırılmasında kullanılır. Ameliyatta enjekte edilen yağların bir kısmı erir ve bu durum göz önünde bulundurularak normalden daha fazla yağ enjekte edilir.

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında genelde yağ dokuları karın ya da popo bölgesinden alınır. Ayrıca ameliyat sırasında penis sargı bezi le sarılır ve bu sargı yaklaşık olarak 4 ya da 5 gün sonra açılır. Hasta ameliyatın ardından şişkinlik ya da gerginlik hissedebilir. Ancak bunların normal olduğunu söylemekte fayda vardır. Ameliyat sorasında komplikasyon oluşması halinde hastanede kalınması gerekir. Komplikasyon oluşmadığı durumlarda ise hastanede kalmaya gerek yoktur ve hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Operasyon sonrasında hiçbir şekilde penis üzerinde iz kalmaz. Ayrıca his kaybı ya da haz kaybı gibi durumlar meydana gelmez. Hasta daha önceki cinsel hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma cerrahi bir operasyon olması nedeniyle ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Çünkü istenmedik durumlar ile karşı karşıya kalmamak için ameliyat sonrasındaki süreç oldukça büyük bir önem arz eder. Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

 • Ameliyat sonrasında en az 10 duş alınmaması gerekir. Bunun nedeni ameliyattan ardından sonraki 5 gün kadar bölgenin sargı bezi ile sarılı olması ve penisin sıcak ya da soğuk su teması ile beklenmedik sorunlar ortaya çıkarabilme ihtimalidir.
 • Ayrıca hastanın cinsel ilişkiye girmek için aynı şekilde bir süre kadar beklemesi gerekir. Ameliyat sonrası en az 1 ay kadar cinsel ilişkiye girilmemesinde fayda vardır.
 • Penise yağ enjeksiyonu yapılmasından sonra uzun seyahatler yapılmaması tavsiye edilir. Bunun yanında genital bölgeye zarar verecek bir seyahat yapmaktan kaçınılmalıdır.
 • Yağ enjeksiyonu ameliyatı ardından hafif derecede ağrılar meydana gelebilir. Bu yüzden genel olarak araç kullanılmamak ya da genital bölgeyi zorlayacak hareketler yapmamakta fayda vardır.
 • Genital bölgeye dikişler ile enjeksiyon yapılır ve dikiş alma süresi sargı bezinin de alındığı 5. gün olarak karşımıza çıkar.
 • Ayrıca doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar dışında herhangi bir ilaç kullanmamakta fayda vardır. Çünkü farklı ilaçlar işlem yapılan bölgede çeşitli komplikasyonların meydana gelmesine neden olabilir.
 • Bunların yanı sıra güneş ışınlarına maruz kalmamak ve bunun yanında buhar banyosundan da uzak durmak gerekir.
 • Ameliyat sonrasında bisiklete, motora ya da ata binmek kesinlikle yasaktır. Bu aktiviteler, genital bölgede istenmedik sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.
 • Operasyonun ardından penis çevresinde morluklar meydana gelebilir. Ancak bu oldukça doğal bir durumdur ve ortalama 1 ay sonra morluk gibi herhangi bir belirti kalmayacaktır.
 • İyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken bir başka konu da doktor kontrollerinin hiçbir şekilde aksatılmaması olmaktadır.

Penis Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Bunların yanı sıra çeşitli egzersiz yöntemleriyle de penis büyütmek ve kalınlaştırmak mümkün olur. Egzersizler yapılırken öncelikle nefes alıp verme konusunda dikkat edilmesi gerekir. İlk olarak derin bir nefes alınır ve bu sırada penis başı tutularak nefes verildiği anda penis, baş kısmından ileri doğru çekilir. Çekme işlemi nefes verme bitene kadar ve acı hissi duyulana kadar devam eder. Bu egzersiz her gün en az iki defa yapılır her uygulama 20 dakika sürer. Yapılan bu egzersiz yöntemi ile yaklaşık olarak 6 ay sonra peniste belirgin derecede büyüme ve kalınlaşma görmek mümkün olur. Penis büyütme ve kalınlaştırma konusunda diğer egzersiz yöntemleri ise aşağıdaki gibidir;

 • Elle yukarı penis büyütme egzersizi
 • Elle sağa penis büyütme egzersizi
 • Elle sola doğru penis büyütme egzersizi
 • Elle aşağı doğru penis büyütme egzersizi
 • Ereksiyon halinde sık bırak egzersizi

Penis Büyütme Egzersizleri İşe Yarar Mı?

Penis büyütme ve kalınlaştırma egzersizleri genel olarak peniste kan akışının hızlanmasına yardımcı olur. Kan akışında meydana gelen hızlanma peniste boy ve kalınlık açısından olumlu etkiler meydana getirir. Egzersizler ile etkili sonuçlar elde etmek için öncelikle düzenli bir uygulama şarttır. Bunun yanında her gün aksatmadan yapmak ve belirtilen şekilde uygulamak önemlidir. Eğer egzersizler eksiksiz bir şekilde 6 ay boyunca uygulanırsa bu süre sonunda peniste meydana gelen değişimleri net bir şekilde görmek mümkün olur.

Penis Kalınlaştırma Neden Gereklidir?

Penis kalınlaştırma operasyonları ya da penis kalınlaştırma egzersizleri penis yapısının normalden daha ince olduğu ya da daha kalın bir penise sahip olunmak istendiği anlarda gerekli görülür. Cinsel ilişkilerinde daha etkili olmak ve bunun yanında partnerine istenen hazzı yaşatmak isteyen erkekler, çeşitli yöntemler ile penis büyütme çalışmalarına dahil olur. Çünkü cinsel ilişki sırasında yeterli büyüklükte ve kalınlıkta penise sahip olmak daha haz verici bir ilişki yaşanması adına önemli bir konumda yer alır. Cinsel birleşme sırasında erkek hem kendisi hem de partneri için oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden erkekler daha etkili ve kaliteli bir cinsel ilişki için penis boylarında ve kalınlıklarında istenen görüntüler elde etmek adına ameliyatlı ya da ameliyatsız penis büyütme tekniklerinden birini tercih ederek daha kalın bir penise sahip olmaya çalışmaktadır.