Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Sertleşme Sorununun Etkili Güncel Çözümü 2022

Erken Boşalmanın Partner Üzerindeki Etkisi

Erken boşalmanın partner üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Erken boşalma, her iki eşin cinsel yaşamı üzerinde engelleyici bir etkiye sahiptir. Cinsel ilişkide kadın partner orgazma ulaşamazken, erkek birçok zevkten mahrum kalır. Bunun sebebi ise çok az süren cinsel ilişkidir. Erken boşalma ile cinsel ilişki çok çabuk biter. Bazen erken boşalma erkekleri o kadar rahatsız eder ki iktidarsız olma eyleminde bulunurlar.

Eğer bir erkekseniz ve cinsel performans problemleriniz varsa, unutmayın ki bu durumu yaşayan tek siz değilsiniz. Her gün milyonlarca erkek erken boşalma gibi sorunlarla uğraşmaktadır. Erken boşalma veya diğer boşalma sorunlarından muzdaripseniz, ihtiyacınız olan yardımın mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Erken boşalma sık görülen bir cinsel şikâyettir.

Birçok erkek bunun hakkında konuşmaktan utansa da, erken boşalma yaygın ve tedavi edilebilir bir durumdur. Erken boşalma sırasında doğru işlemeyen tek şey yanlış zamanlamadır. Çok nadir bir durum olarak karşımıza çıksa da kimi erkekler bir kadına dokunduğunda dahi boşalmaktadır.

Erken Boşalma Belirtileri Nelerdir?

Erken boşalmanın belirtileri arasında boşalmanın her iki eşin de can sıkıntısı yaşaması veya gergin olmaları ile birlikte cinsel ilişkilerini arzu ettiklerinden önce bitirilmesidir. Ancak bu sorun mastürbasyon sırasında da ortaya çıkabilir. Doktorlar genellikle erken boşalmayı edinilmiş (birincil) veya yaşam boyu (ikincil) olarak sınıflandırır.

Erken Boşalma Belirtilerin Örnekler

  • Boşalma vajinal penetrasyondan sonra bir dakika veya daha kısa sürede gerçekleşir.
  • Boşalma başlangıcından itibaren normal aralık cinsel ilişki genellikle 2 ila 10 dakika olarak kabul edilir. Bu süreden az süren boşalmalar, erken boşalma olarak adlandırılır.
  • Gecikmiş boşalma veya tüm vajinal prosedürleri yerine getirememe.
  • Can sıkıntısı, hayal kırıklığı veya cinsel yakınlıktan kaçınma gibi olumsuz kişisel özellikler.

Erken Boşalma Neden Olur?

Erken boşalmayı durdurmadan önce, erken boşalma neden olur sorusunu bilmek gerekir. Çoğu zaman psikolojik faktörler önemli bir rol oynar. Erkeklerde erken boşalma sorunu altında genellikle psikolojik sorunlar yatmaktadır.

Bazen fizyolojik faktörler yatakta uzun süreli bir yetersizlik için suçludur. Beyin kimyası erken boşalmada büyük rol oynar. Erkeklerin büyük bir kısmı beyin kimyasallarıyla erken boşalmayı durdurmaya yardımcı olabilir. Erken boşalmanın kesin nedeni bilinmemektedir.  Bir zamanlar tamamen psikolojik olarak kabul edilen erken boşalma, günümüz zamanında daha karmaşık bir hal almıştır. Hem psikolojik, hem de biyolojik faktörlerin etkisi altında erken boşalma gerçekleşir.

Erektil disfonksiyonun varlığı, erken boşalmayı hızlandırabilecek bir faktördür. Ara sıra ya da sürekli erken boşalma ile başınız belya girecek diye düşüyorsanız ya da ereksiyon olamayacağınızdan endişe ediyorsanız erken boşalma riskiniz artar. Erken boşalma sorunlarınızın giderilmesi açısından bizlerden randevu alabilirsiniz.