Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Estetiği Ameliyatı Nedir 2022

Penis Nasıl Büyür? Penis Büyümesi

Penis nasıl büyür? penis büyümesi içeriğimize hoşgeldiniz. Bu yazımızda sizlere penis nasıl büyür bu konuda bilgi vermeye gayret göstereceğiz. Penis büyümesi, ergenlik hormonlarından etkilenir. Bu nedenle, penis, 10-14 yaşları arasında normalden daha hızlı büyümeye başlar ve 16 ila 21 yaşlarına kadar büyümeye devam edebilir. Birçok genç erkek, ergenlik döneminde penis büyüklüğü konusunda endişe duymaya başlar ya da bilinçsiz hale gelir. Ancak büyük çoğunluk tamamen geç gençlik yıllarına göre normal penis büyüklüğüne ulaşmış olur.

Ergenlik Döneminde Penis Nasıl Büyür?

Ergenlik döneminde yaşanan, daha kaslı olmak ve daha uzun olmak gibi diğer fiziksel değişikliklere ek olarak, penisinizin cinsel olarak uyarılma, uyku sırasında ve hatta öngörülemeyen zamanlarda bile dikleşebileceği zamandır. Testisleriniz daha da büyümeye başlar ve kasık kılları ortaya çıkmaya başlar. Penis nasıl büyür denildiği zaman aslında en hızlı büyüme 12 ila 16 yaşları arasında gerçekleşir. Penis ilk önce uzunlukla büyür ve daha sonra çevresiyle (genişlikte) büyür. Penis büyüklüğünüzdeki değişiklikler ani ve hızlı olabilir. Penisiniz de dahil olmak üzere vücudunuzun birkaç hafta boyunca hızlı bir şekilde değiştiğini ve daha sonra değişiklikler tekrar başlamadan aylarca aynı kaldığını fark edebilirsiniz.

Penis Nasıl Büyür
Penis Nasıl Büyür

Genel olarak, penisiniz boyunun uzamasını bıraktıktan bir veya iki yıl sonra veya testislerinizin genişlemesinden dört ila altı yıl sonra büyümeye devam edebilir. Tam gelişmiş penis büyüklüğüne 18 ile 21 yaş arasında ulaşacaksın. Ancak, daha sonra veya daha erken başlamanın nihai penis büyüklüğünüzle ilgili olmadığını bilmek önemlidir.

Penis Nasıl Büyür Ve Normal Penis Boyutu

Erkekler genellikle gördükleri açılardan veya ortalama bir penis ölçüsünün ne kadar büyük olduğu konusundaki yanlış anlamalar nedeniyle penislerinin büyüklüğünü küçümsemelerine rağmen, şanslar kendi penisinin çoğu erkek bedeninde olduğu kadar iyidir. Aslında, genel olarak, prezervatifler yalnızca hafifçe değişen, yedi ila yaklaşık sekiz inç uzunluğunda ve bir buçuk ila iki inç genişliğinde dik bir penise uyan boyutlarda gelir.

Bir sarkık penis elbette dik olandan çok daha küçüktür. Nasıl karşılaştırdığınızı merak ediyorsanız, penisinizi doğru ölçmeyi öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, işleyişinde herhangi bir sorun yaşamadan cinsel aktiviteye (yalnız türden bile) idrara çıkıp meşgul olabilirseniz, endişelenmeyin. Penis nasıl büyür sorusunun en önemli sebebi ise mitlerdir. Penis büyüklüğüyle ilgili efsaneler vardır ve genç erkekler birbirlerini özel olarak endişelendiren şeyleri duyabilir veya yayabilir.

Ereksiyon yeteneği: Sarkık penisinizin boyutu, dik penisinizin boyutunu yansıtmaz. Çoğu durumda, nispeten küçük bir sarkık penis dikleşirken oldukça büyük olabilir.
Cinsel memnuniyet: Çalışmalar, penis büyüklüğünün her iki eşin cinsel doyumuna gelince aslında önemli olmadığını göstermiştir.
Penis büyüklüğü ile diğer vücut bölümleri arasındaki bağlantı: Bir erkeğin penisinin büyüklüğü, eller, ayaklar, yüz kılları veya kellik gibi diğer vücut bölümlerinin büyüklüğü veya gelişimi ile ilişkili değildir, bu nedenle dış veya belirgin bir işaret yoktur. penis büyüklüğünü, işlevini veya yeteneklerini ölçmek için kullanılabilir.
“Erkeklik”: Kalıplaşmış bir tanım olsa da, birçoğu erkekleri atletizm ve saldırganlık gibi özelliklerle ilişkilendirir. Penis büyüklüğü, birinin fiziksel yetenekleri, kişilik özellikleri veya erkekliği ile ilgili değildir.

Penis Büyüklüğü İle İlgili Endişeler

Ergenlik çağında geç kalacağınızı düşünüyorsanız veya penisinizin anormal derecede küçük olduğuna dair endişeleriniz varsa, doktorunuza danışmalısınız. Penis nasıl büyür konusunu gündeme getirmek için garip hissetmenize gerek yok. Doktorunuz fiziksel gelişimin normal ve anormal yönlerini inceledi, her türlü endişeyi duydu ve artık endişelenmenize ve merak etmenize gerek kalmaması için sorularınızı yanıtlayabilecektir.

Özellikle ergenlik döneminde, penis büyüklüğüyle ilgili bir endişe duymak nadir değildir. Ancak bu endişeler genellikle yukarıdaki mitlerin etrafında toplanmıştır. Gerçekleri işlerken ve kendinize daha çok güvenirken, penisinizle ilgili endişeniz (boyutu ne olursa olsun) geçmişte kaldı. Hala daha büyük bir penis sahibi olmak istiyorsanız, bunlardan herhangi biri ile devam etmeden önce penis büyütme tedavileriyle ilgili tüm gerçekleri öğrenmeye değer.