Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin

Erken Boşalma Ameliyatı Tedavisi

Erken boşalma ameliyatı tedavisi içeriğimize hoş geldiniz. Erken boşalma, erkeklerin yüzde 30’unu etkileyen yaygın bir sorundur. Neyse ki, bu sorunla mücadele edenler için bir umut var. Tedavi seçenekleri arasında danışmanlık ve cerrahi gibi çeşitli ilaçlar ve tedaviler yer alır. İki tip erken boşalma ameliyatı vardır: prostatın geleneksel cerrahi olarak çıkarılması ve prostatın daha az invaziv transüretral rezeksiyonu (TURP). Her ikisinin de durumu tedavi etmede çok etkili olduğu kanıtlanmıştır, ancak kendi riskleri ve yan etkileri vardır.

Erken boşalma, erkeklerin boşalma reflekslerini ve doruk noktasını istemeden kontrol edemedikleri bir sorundur. Bu, seksi rahatsız eden ve genellikle ilişki sorunlarına yol açan zayıflatıcı bir sorun olabilir. Neyse ki, ameliyat da dahil olmak üzere mevcut tedaviler var.

Birçok erkek, sinir bozucu ve utanç verici bir sorun olabilen erken boşalma (PE) yaşar. Neyse ki, bu sorunla mücadele edenler için cinsel tatmini geri kazanmaya yardımcı olabilecek tedaviler var. Böyle bir tedavi cerrahidir.

PE için iki ana cerrahi tedavi türü vardır: vakum cihazı ve penil enjeksiyon. Vakum cihazı tedavisi, kan damarlarını emen ve penisin küçülmesine ve erken boşalma olasılığının azalmasına neden olan küçük bir pompanın penise cerrahi olarak yerleştirilmesini içerir.

Erken Boşalma Ameliyatı Tedavisi

Erken Boşalma Ameliyatı Tedavisi

Erken boşalma (PE), cinsel ilişki sırasında çok erken ortaya çıkan boşalma ile karakterize yaygın bir erkek cinsel işlev bozukluğudur. PE, her iki ortak için de hayal kırıklığına ve memnuniyetsizliğe neden olabilir. Durum ayrıca kaygı ve ilişki sorunlarına yol açabilir.

PE için davranışsal terapi, ilaçlar ve cerrahi dahil olmak üzere çeşitli tedaviler mevcuttur. Davranışçı terapi, dur-kalk yöntemi ve sıkma tekniği gibi teknikler aracılığıyla boşalma refleksinizi kontrol etmeyi öğrenmeyi içerir. Boşalmayı geciktirmeye yardımcı olmak için SSRI’lar gibi ilaçlar reçete edilebilir. Diğer tedavilere yanıt vermeyen şiddetli PE’li erkekler için cerrahi son çare seçeneğidir.

PE ameliyatı, penisi pelvik kemiğe bağlayan bağın kesilmesini içerir. Bu prosedür penis uzatma ameliyatı veya asıcı bağ gevşetme ameliyatı olarak bilinir.

Erken Boşalma Tedavisi

Sinir bozucu, utanç verici olabilir ve seksten zevk almanızı engelleyebilir. Mevcut tedaviler var, ancak birçok erkek, PE ile uğraşırken başka seçeneklerinin olmadığını düşünüyor.

Tedavi seçeneklerinden biri cerrahidir. İki tür ameliyat vardır: sinir koruyucu cerrahi ve sünnet cerrahisi. Sinir koruyucu cerrahi, erkek cinsel mesajlarını penisten beyne taşıyan sinirlerin bir kısmının çıkarılmasını içerir, ancak sünnet içermez.

Erkeklerde Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma, her yaştan erkeği etkileyebilen yaygın bir sorundur. Danışmanlık, ilaç tedavisi ve cerrahi dahil olmak üzere erken boşalma için birçok tedavi seçeneği mevcuttur.

Ameliyat, erken boşalma için daha az yaygın bir tedavi seçeneğidir. Bununla birlikte, diğer tedavilerle semptomlarını iyileştiremeyen bazı erkekler için etkili bir seçenek olabilir. Penis veya prostat bezinde ameliyat yapılabilir.

Erken boşalma için en yaygın ameliyat türü penil traksiyon tedavisi olarak adlandırılır. Bu ameliyat, penisi zamanla geren bir aletin penise takılmasını içerir. Bu ameliyat, penisi kısa olan veya sertleşmeyi sürdürmekte güçlük çeken erkekler için etkili olabilir.

Erken boşalmayı tedavi etmek için kullanılabilecek başka bir ameliyat türü prostatın transüretral rezeksiyonu (TURP) olarak adlandırılır.

Erken Boşalma Tedavisi Var Mı

Bununla birlikte, yardımcı olabilecek birkaç tedavi seçeneği vardır. Bunlara davranışsal terapi, antidepresanlar ve topikal anestezikler dahildir. Davranışçı terapi, boşalmanızı nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmeyi içerir. Bu, boşalmayı geciktirmek için seksten bir veya iki saat önce mastürbasyon yapmayı içerebilir. Ayrıca, seks sırasında daha uzun süre dayanmanıza yardımcı olacak özel teknikler de öğretilebilir.

Antidepresanlar bazen erken boşalma için reçete edilir. Bu ilaçlar beyindeki serotonin seviyelerine müdahale ederek boşalmayı geciktirmeye yardımcı olabilir. Topikal anestezikler, penisi uyuşturan ve boşalmayı geciktiren kremler veya spreylerdir.

Erken Boşalma Ameliyatı Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır

Erken boşalma (PE) çok yaygın bir cinsel şikayettir. Birçok erkek için PE, yaşam kalitelerini önemli ölçüde etkileyen sürekli ve devam eden bir sorundur. İyi haber şu ki, PE için çeşitli tedaviler mevcut ve çoğu, semptomları iyileştirmede başarılı olabilir.