Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Eğriliği Neden Oluşur

Erken Boşalma Nedir? 2022

Erken boşalma nedir? Cinsel ilişki sırasında penisin kısa bir süre içerisinde uyarılarak, boşalma durumun ortaya çıkmasına erken boşalma denir. Erken boşalmada penis daha vajene girmeden de boşalma durumu ortaya çıkmaktadır. Yine penisin vajene girmesinden hemen sonra da boşalma durumunun ortaya çıkması, kaliteli bir cinsel hayatı imkansız hale getirmektedir.

Erkeklerin yaşadığı cinsel problemlerin arasında ön sıralarda yer alan ve birçok erkeğin utandığı için tıbbi yardım alamadığı ve dudağını ısırmak gibi kendilerine zarar verici hareketlerle kontrol etmeye çalıştıkları erken boşalma nedir diye soranlar için bu durumun tam bir tanısı olduğunu söylemek zordur. Çünkü insanların boşalma süresi birbiriyle aynı değildir. Burada ideal bir sürenin altındaki boşalma durumunun varlığı erken boşalmanın da ortaya çıkmasını mümkün kılar.

Bunu yaşadığınızı düşünüyorsanız ya da partnerinizden böyle bir duruma dair şikâyet duyuyorsanız tavsiyemiz bir uzmana başvurmanızdır. Uzmanlar penis ameliyatı operasyonlarında olduğu gibi yaşadığınız olayı dinleyecek ve size bazı tetkikler uygulayacaktır. Ardından erken boşalma sorunu yaşayıp yaşamadığınız hakkında size bilgi verecektir. Eğer böyle bir probleminiz varsa size yapmanız gerekenler hakkında bilgi verecek sorununuz biyolojikse sizi gerekli bölümlere yönlendirecektir.

Erken Boşalma Nedir? Nedenleri Nelerdir

Cinsel sorunlar içinde en yaygınlardan bir olan erken boşalma temelinde birçok etmenin yatabildiği bir problemdir. Bu soruna travmalar sebep olabilmektedir. Kişinin küçük yaşta kötü bir cinsel deneyim yaşaması, cinsel istimara uğraşmış olması bu duruma sebep olabilir. Yine psikolojik sorunlar depresyon, anksiyete, kişinin kendini yetersiz bulması erken boşalma probleminde rol oynayabilmektedir. Erken boşalma nedenleri arasında psikolojik sorunlar ilk sıralarda yer almasa da fizyolojik nedenler de çoğunluktadır.

Bu durumlar haricinde genelde erken boşalmada kişinin cinsel konularda deneyimsiz olması rol oynayabilmektedir. Kişi ilk cinsel ilişkilerinde aşırı heyecanlanması ve aşırı uyarılması gelende bu soruna temel oluşturabilmektedir. Bu durumlar haricinde erken boşalmada kronik hastalıklarda rol oynamaktadır. Diyabet, MS hastalığı, hormonel bozukluklar başlıca biyolojik etmenlerdir. Bu hastalıkların düzelmesi ya da kontrol altına alınmasıyla beraber penis kalınlaştırma operasyonlarında olduğu gibi erken boşalma sorunu hızla düzelecektir.

Erken Boşalma Nedir? Tedavisi

Birçok erkek erken boşalma nedir, tedavisi nasıl yapılmaktadır? Bu sorunu yaşayan beylere ilk tavsiyemiz çekingenliği bırakmaları ve tıbbi yardım almalarıdır. Çünkü erken boşalmanın tedavisi birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Eğer kişinin penisinde aşırı hassasiyet ya da beynin de nörofizyolojik sorunlar varsa bu durumlar cerrahi müdahalelerle kolayca çözülmektedir.

Eğer uzman sorunun kaynağında bir deneyimsizlik yattığını düşünüyorsa çiftlere seks terapisi de önerebilmektedir. Yaşadıkları durum hakkında daha fazla bilgi edinen çiftler beraber bu sorunun üstesinden gelmeye çalışarak çok daha mutlu bir cinsel hayata kavuşabilmektedir. Bunun haricinde kişiler ilişki sırasında hissi azaltacak çeşitli kremler ve jellerde kullanarak erken boşalma sorunlarını kontrol altına almayı deneyebilirler.