Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
En Etkili Erken Boşalma Tedavileri

Erken Boşalmanın Nedenleri 2022

Neredeyse her 3 erkekten birinde görülen erken boşalma nedenleri biyolojik ve psikolojik olarak ikiye ayrılan bir sorundur. Psikolojik sorunların başında cinsel deneyimsizlik gelmektedir. Henüz cinsel ilişkiye yeni başlamış olan beyler yaşadıkları aşırı heyecanla ya da uyarılmayla beraber erken boşalma yaşayabilirler. Bunun haricinde kişinin depresyonda olması ya da kendini yetersiz hissetmesi gibi nedenler, bedenlerinde ki olumsuzluklar nedeniyle kişinin kendini beğenmemesi de bu tarz sorunlara yol açabilir.

Biyolojik sorunların başında ise diyabet gelmektedir. Bu hastalığın cinsel birçok probleme yol açtığı bilinen bir gerçektir. Sertleşme bozukluğu ve erken boşalma bu sorunlardan bazılarıdır. Bunun haricinde tiroit ve testosteron hormonlarında olan bozukluklar ve prostat bezinde problem olması da erken boşalma sorununa neden olabilir. Neyse ki tüm bu sorunlar nasıl penis büyütme ameliyatlarıyla baz sorunlar çözülebiliyorsa tıbbi yardım ile çözülebilmektedir.

Erken Boşalmanın Nedenleri  Ve Erken Boşalma Nedir?

Cinsel hayatında birçok erkek bu sorunu yaşadığından dolayı erken boşalma nedir ve erken boşalma nasıl çözülür sorularının cevaplarını aramaktadır. Erken boşalma konusunda net bir tanım yoktur. Çünkü her erkeğin kendini kontrol edebileceği süre birbirinden farklıdır. Kişinin bu sorunu yaşayıp yaşamadığı cinsel ilişki sırasında oluşan duruma göre belirlenmektedir. Bu durumlara birkaç örnek verebiliriz.

Kişi vajene girmeden ya da vajene girdikten bir dakika sonra istemsiz bir şekilde boşalıyorsa bu bir sorun olduğunun işaretidir. Yine kişinin vajene girene kadar boşalmayı geciktirememesi bu sorunun başlıca belirtilerindendir. Genelde yaşanan bu durumlar kişinin cinsel hayat kalitesini oldukça düşürmekte ve kişide psikolojik problem oluşmasına neden olmaktadır. Cinsel ilişki sırasında yoğun stres ve anksiyete atakları oluşabilir.

Erken Boşalmanın Nedenleri ?Erken Boşalma Tedavisi

Beyler daha özgüvenli bir cinsel yaşam için penis estetiği olup penis uzatma ve büyütme operasyonları geçirmektedir. Aynı şekilde cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyen erken boşalma nedenleri de araştırılmalı ve çok gecikmeden bu konuda da tedavi alınmalıdır. Bu konuda erkelerin kegel egzersizleri yapmaları oldukça yararlı olmaktadır. Böyle idrar yolu boyunca uzanan kaslarını kontrol edip boşalmayı geciktirebilirler.

Yine kişilerin hissi azaltıcı ürünler kullanması da erken boşalma konusunda yardımcı olmaktadır. Anestezik özelliğe sahip olan kremler ve jeller kullanmak ya da prezervatif kullanmak bunlardan bazılarıdır.  Çiftler isterlerse bu konuda seks terapileri de alabilirler. Böylece erken boşalma konusunda yapabilecekleri hakkında çok daha bilinç kazanıp birlikte bu sorunun üstesinden gelebilirler. Erken boşalmanın biyolojik nedenlerden kaynaklanıyor olması, bu tür sorunların  ameliyatla giderilmesini de mümkün hale getirmektedir.

Biyolojik sorunların olmadığı durumlarda erken boşalmanın nedenleri söz konusu olduğunda psikolojik nedenler karşımıza çıkmaktadır. Burada seks terapileri ise çiftlerin erken boşalma konusunda daha fazla bilgi sahibi olmasını ve yapılabilecekler konusunda bilinçli şekilde hareket edebilmelerini sağlamaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında erken boşalma sorunun giderilmesi noktasında penis ameliyatı başarılı sonuçları ortaya koyabilmektedir.