Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Erken boşalmanın sebepleri

Erken Boşalmanın Sebepleri Nelerdir? 2022

Erken boşalmanın sebepleri söz konusu olduğu zaman psikolojik ve fizyolojik nedenler karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerin çoğunun başına gelen bir sorun olan erken boşalmanın sebepleri çok çeşitli faktörlerden kaynaklanabilen ama neyse ki çözümü olan bir cinsel problemdir. Bu durum biyolojik kökenli olabileceği gibi psikolojik kökenli de olabilir. Geçmiş dönemlerde yaşadığı travmaları atlayamayan insanların, genç yaşlarında kötü bir cinsel deneyim yaşamış kimselerin bu sorunla karşılaştığı bilinmektedir.

Ayrıca depresyon, anksiyete gibi rahatsızlıkları olan kimselerin de erken boşalma sorunu ile karşılaşma olasılıkları vardır. Biyolojik durumlara baktığımızda ise diyabet, MS gibi hastalıklar erken boşalma başta olmak üzere birçok cinsel probleme yol açabilmektedir. Eğer kişinin hormonel dengelerinde bir bozukluk varsa bu durumda erken boşalmayı tetikleyen bir unsur olabilir. Genelde biyolojik problemlerde sorun ortadan kalkınca erken boşalma kendiliğinden düzelebilmektedir.

Erken Boşalmanın Sebepleri Ve Çeşitleri

Her ne kadar belirli bir tanımı olmasa da erken boşalma teşhisi koymakta kullanılan belirli senaryolar ve yaşanan duruma göre hastalığın çeşitleri bulunmaktadır. Genel görülen erken boşalma çeşidi kişinin cinsel konularda yeterli bilgisi bulunmadığından ve geçmiş dönemlerde yakalanma korkusuyla kendini hızlıca boşalmaya şartladığından yaşanan türdür. Bu durum kişi düzenli bir cinsel hayat yaşamaya başladıktan ve deneyimi arttıktan sonra zamanla iyileşmektedir.

Görülme sıklığı en düşük olan çeşidi ise yaşam boyu devam eden erken boşalmadır. Bu durum oldukça üzücü olsa da kişinin farklı tedaviler almasıyla zamanla iyileşmektedir. Fakat bunu yaşayan kişi yardım almayı reddederse durum düzelmeyecektir. Son erken boşalma çeşidi ise zaman zaman kendini gösteren değişken erken boşalmadır. Bu durumun sebebi kişinin yaşam kalitesinin değişmesi olmaktadır. Bunu yaşayan kişiler panik yapmamalıdır. Ama durum düzelmezse tıbbi yardım almaları elzemdir. Erken boşlama sorunu günümüz koşullarında etkili bir düzeyde tedavisi olan bir problemdir.

Erken Boşalmanın Sebepleri  Ve Erken Boşalma Tedavisi

Eğer bir hekime giderseniz size tetkikler yapacak, yaşadığınız durumu dinleyecek ve yaşadığınız erken boşalma sebepleri ne ise buna göre tedavi önerecektir. Kişinin biyolojik bir sorunu varsa örneğin penisi aşırı hassassa ya da beyninde aşırı uyarılma yaşayan bir sorun varsa bu durumda penis kalınlaştırma da olduğu gibi cerrahi müdahaleler ile sorunun üstesinden gelinebilir. Sorun biyolojik kökenli değilse hekiminiz size egzersizler ve terapiler önerecektir.

Seks terapileri genelde çiftlerin duruma daha hâkim olmalarını ve sorunu birlikte aşmalarını sağlayan tedavilerdendir. Egzersizlerde ise hekimler kegel egzersizlerini önermektedirler. Bu egzersizler mesane boyunca uzanan kasları kontrol etmeye yaradığından erken boşalma sorunu yaşayanlara oldukça yardımcı olmaktadır. Bunlar haricinde kendinizi kontrol edebilmek için hissi azaltıcı kremler ve prezervatif gibi ürünler kullanmak denenebilecek çözümler arasındadır.  Bütün bu bilgiler ışığında erken boşalmanın penisteki hassasiyet durumundan kaynaklandığı durumlarda penis ameliyatı olmak en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.