Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis uEtkili Penis Ameliyatları 2022zatma ameliyatı

Erken Boşalmaya Çözüm 2022

Erken boşalmaya çözüm seçenekleri gündeme geldiği zaman çok sayıda farklı alternatiften söz edebiliriz. Cinsel birliktelikleri bir hayli olumsuz etkileyen erken boşalma çözüm modern tıp sayesinde bulunmuştur. Bir üroloğa gitmeniz halinde kısa sürelerde bu sorunun üstesinden gelmeniz mümkün olur.

Genelde erken boşalma dediğimizde penis vajene girmeden ya da girdikten kısa süreler sonra istemsiz bir şekilde boşalma anlaşılmalıdır. Bu sorun erkekler arasında oldukça sık görülen bir durumdur. Erken boşalma sorunun varlığı erkekler açısından can sıkan bir sorundur. Bu gibi sorunlar kaliteli bir cinsel hayatın önünde de engeldir. Bundan dolayı erken boşalma sorunun etkili bir düzeyde çözüme kavuşması şarttır.

Fizyolojik problemlerden kaynaklanabildiği gibi psikolojik temelli de olabilmektedir. Bu sorunu yaşayan kişilerin mutlaka bir uzman yardım alması şarttır. Aksi taktirde yaşana bu sorun çok şiddetlenebilir. Beraberinde psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu sorunu yaşayan çiftlerin birbirlerine karşı anlayışlı davranmaları gerekmektedir. Tedavi sırasında partnerlerin birlikte bu sorunu çözecek stratejiler geliştirmeleri çözümü oldukça kolaylaştıracaktır.

Erken Boşalma Teşhisi Nasıl Yapılır

Kendinde bu sorunun olduğunu düşünen kişilerin öncelikle aktif bir cinsel hayatının olup olmadığı sorgulanır. Çünkü erken boşalma sorunu kişinin cinsel deneyimsizliğinden kaynaklanabilmektedir. İlk önce kişiyle doktor uzun bir görüşme yapıp ardından hormon düzeylerini ölçmek için kan tahlili isteyebilir. Bunun yanında bir takım fiziksel muayenelerle kişinin yaşadığı sorunun fiziksel bir temeli olup olmadığına da bakılır.

Bu tür görüşmelerde kişilerin tamamen dürüst olması önemlidir. Çünkü önemsiz görüldüğü için anlatılmayan bir hikâye aslında kişide cinsel bir travma oluşmasına sebep olmuş olabilir. Bu durumu anlatmamak sadece tedaviyi zorlaştıracaktır. Bu nedenle erken boşalma teşhisi ve tedavisi için gelmiş olan kişinin utangaçlığı bir kenara bırakması ve doktoruyla samimi bir şekilde sorunlarını paylaşması elzemdir. Bazen penis boyunu kafaya takan erkeklerde bile bu sorun görülebilmekte ve penis kalınlaştırma ameliyatlarından sonra kişi daha mutlu beraberlikler yaşayabilmektedir.

Erken Boşalma Tedavisi

Altında yatan sebep bulunduktan sonra erken boşalmaya çözüm oldukça kolay olmaktadır. Doktorlar bu sorunun çözülmesi için birçok farklı tedavi önerebilirler. Bu tedavilerden bir tanesi kegel egzersizidir. Pelvik kaslarını geliştiren bu yöntemde kişi mesane boyunca uzanan kaslarını sıkarak boşalmasını kontrol altında tutabilmektedir. Bu yöntem haricinde ilaç tedavisi de önerilmektedir fakat bu ilaçların yan etkisi olduğundan çoğu doktor son çare olarak bu tür tedavileri kullanmaktadır.

Bu tedaviler haricinde lokal yolla kullanılan anestezik özellikte kremler ve jeller de önerilmektedir. Bu ürünler peniste geçici olarak his kaybı yaşanmasını sağladığından boşalmayı da geciktirmektedir. Hem bunlar düzenli kullanılmayan ve sadece cinsel ilişki öncesi kullanılan ürünler olduğundan yan etki gibi olumsuz yönleri yoktur. Bunlar haricinde prezervatif kullanımı da his kaybı oluşturduğundan boşalma konusunda etkili olmaktadır.