Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis uzatma ameliyatı

Erken Boşalmayı Önlemek Mümkün Mü?

Erken boşalmayı önlemek için mutlaka ilk önce bu sorunun nedenlerini isabetli bir şekilde tespit etmek gerekmektedir. Erkekler arasında en yaygın problemlerden bir olan erken boşalmayı önlemek mümkündür. Bunun için yapılabilecek birçok uygulama vardır. Ama bunlardan önce mutlaka bir uzmana gidip tıbbi yardım almak en doğrusu olacaktır. Çünkü uzmanlar sorunun temeline inmek için sizi önce dinler daha sonra bazı tetkikler yapar ve size erken boşalma konusunda yapılabilecek en doğru tedaviye yönlendirir.

Çünkü bu sorun her ne kadar bazı egzersizler ile çözülebilse de bazı insanların penislerinin aşırı hassas olması ya da nörofizyolojik sorunlarının olması da bu soruna yol açabilir ve tedavi için öncelikle bu sorunların çözülmesi gerekmektedir. Penis kalınlaştırma ameliyatında olduğu gibi biyolojik sorunlara da cerrahi müdahale ile çözüm bulunabilmektedir. Penis başına dolgu yapılması ya da bazı sinirlerin bağının kesilmesi operasyonların bazılarıdır.  

Erken Boşalmayı Önlemek Ve Gelişimi

Kişiden kişiye erken boşalma çeşitleri de değişkenlik göstermektedir. Erkeklerde sıklıkla görülen durum kazanılmış ya da öğrenilmiş erken boşalmadır. Ergenlikten itibaren kişinin yakalanma korkusu taşıyarak kendini hızlıca boşalmaya odaklaması nedeniyle bu sorun yaşanabilmektedir. Kişinin ilerleyen yaşlarda cinsel deneyim kazanması ile beraber genelde bu sorun kendiliğinden iyileşebilmektedir. Bunun haricinde ise yaşam boyu devam eden ve değişken erken boşalma türleri de bulunmaktadır. Yaşam boyu devam eden durum çok fazla görülen bir durum değildir.

Genelde ilk cinsel birliktelikle beraber ortaya çıkar ve kişi bunu aşamaz sorun bir ömür boyu tıbbi müdahale olmazsa devam eder. Değişken erken boşalma ise toplumda sık görülen durumlardan biridir. Kişi bazen erken bazen de normal bir şekilde boşalma yaşar. Bu duruma sebep kişinin hayat kalitesinde yaşanan dönemsel değişkenliklerdir. Erken boşalma sorunun farklı nedenlere bağlı olarak gelişebildiği bilinmektedir. Burada bu tür sorunların nedenlerine dair isabetli bir şekilde bilgi sahibi olmak, önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir.

Erken Boşalmayı Önlemek  Ve Nedenleri

Birçok erkek için erken boşalmayı önlemek oldukça kolaydır. Sadece hissi azaltıcı ürünler kullanması ya da çeşitli egzersizlerle kendini kontrol etmeyi öğrenmesi yeterli olmaktadır. Ama bu durumu aşmak konusunda kişiye en yardımcı olacak şey öncelikle yaşadığı durumun altında yatan nedeni öğrenmektir. Çünkü altta yatan nedene çözüm bulunmazsa kişinin ilerleyişi yavaşlayabilir ya da erken boşalma zaman zaman tekrar bir durum haline gelebilir. 

Bu durum kişinin yaşadığı travmalardan ya da cinsel deneyimsizlikten kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca biyolojik birtakım rahatsızlıklardan da kaynaklanıyor olması muhtemeldir. Depresyon ve yetersizlik hissi gibi durumlar kişinin kendini beğenmemesi nedeniyle ilişki de sorunlar yaşaması psikolojik sorunların başında gelmektedir. Biyolojik durumlardaysa hormon bozukluları, MS hastalığı, Diyabet gibi hastalıkların bu sorunda başı çektiği görülmektedir. Erkeklerde erken boşalma sorunun giderilmesine yönelik farklı tekniklerin başarılı bir şekilde uygulandığını rahatlıkla ifade edebiliriz.