Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
İdeal Penis Boyu Ve Kalınlığı

İdeal Penis Boyu Ve Kalınlığı

İdeal penis boyu ve kalınlığı hakkında bazı araştırmalar yapılmaktadır.”Penis ne kadar büyük olmalı?” sorusu sıkça sorulmaktadır. Ülkemiz koşullarında penis büyüklüğü tablosuna göre ortalama penis büyüklüğünün hesaplanması standart sapmalarla birlikte gerçekleştirilmiştir. Bu tabloya göre ortalama 10-18 cm penis uzunluğa normal uzunluk olarak değerlendirilmektedir.

Ergenliğe gelmiş erkeklerde kaygı ile bilinen penis büyüklüğü ve şekil yapısı belli dönemlerde erkekleri rahatsız eden tek sorun haline gelmektedir. Burada penisin fiziksel büyüklüğü coğrafyaya ve insan kökenine bağlı olarak değişmektedir.  Sağlıklı bir erkeğin ortalama penis büyüklüğü 10-18 cm olduğu araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Penis büyüklüğü ve penis kalınlığı yaşa bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterir.

Penisin uzunluğuna bağlı olarak penisin şeklinin doğrusallığı, ölçüm bantları veya sabit göstergeler işinizi kolaylaştıracaktır. Penisin kökündeki sayaç penise paralel tutulmalı ve bitiş noktasına gelen sayıya göre hesaplanmalıdır.

Türkiye Erkeklerinde Ortalama Penis Boyutları

Türkiye’de ve dünyada birçok farklı araştırmalar vardır. Anatomik olarak dünyada ortalama penis boyu alanında uzman kişiler tarafından yapılan araştırmalar devam etmektedir. Dünya çapında yakından takip edilen büyük ve önemli bilim merkezlerinde de son zamanlarda çeşitli çalışmalar yapılmıştır.

Dünya çapında bilimsel dergilerde de yayınlanmış olan bilimsel çalışmalara göre normal penis büyüklüğü 9 cm, sertleşmiş penis büyüklüğü ise 13 cm’dir. Bu araştırmalar ürologlar tarafından hesaplanmaktadır. Bu araştırmalarda kişilerin genel durumu, yağ birikimi gibi fizyolojik faktörlerde dikkate alınmıştır. Bu neticede ortalama penis boyutlarına ulaşılmıştır.

Penisin Kalınlığı Nasıl Hesaplanır?

Pensin kalınlığını hesaplama işlemi bir mezura ile yapılmaktadır. Bu açıdan mezuraya sahip olmanız yeterli olacaktır. Penisin karına bağlandığı nokta, ölçüm için doğru noktadır. Ölçümün ereksiyon sırasında yapılması önemlidir. Ereksiyon olmadan penisin durumu ölçüm için uygun ve mantıklı değildir.

Mezurayı penis etrafında hareket ettirerek ölçümü kolayca yapabilirsiniz. Kalınlığı doğru bir şekilde ölçmek için karın noktasına değil, birleşme noktasından yapmalısınız. Bu hesap penis çevresinin uzunluğunu elde etmenizi sağlar. Bu gibi bilgiler ve diğer cinsel bölgeler hususunda operasyonlar için bize ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında bizimle iletişime geçerek diğer tüm bilgilendirmelere tabi tutulacaksınız.