Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Kegel Egzersizleri İle Penis Büyütme

Kegel Egzersizleri İle Penis Büyütme

Kegel egzersizleri ile penis büyütme mümkün mü? Bu ve benzeri konular hakkında bilgi edinebilmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Penis büyütme konusunda kısa süreli ve etkin bir büyüklük beklentiniz varsa ameliyat olmanızı tercih ederiz.

Bunun sebebi ise kesin, kalıcı ve hızlı sonuçların sadece ameliyatlar ile yakalanmasıdır. Ancak zaman içerisinde ve kesinliği olmayan penis büyüklüğü için kegel egzersizlerine başvurabilirsiniz. Kegel egzersizlerinin etkileri kişiden kişiye değişmektedir. Size özel tedavi sürecine başlayabilmemiz için Google ile bizlere ulaşarak, randevunuzu alabilirsiniz.

Penis Büyütme Nedir?

Penis büyütme mümkündür ve bunun gerçekleşmesine yardımcı olmak için yapabileceğiniz egzersizler vardır. Bir popüler yönteme Kegel egzersizleri denir. Kegel egzersizleri, kan akışını iyileştirmeye ve zamanla penisin boyutunu artırmaya yardımcı olan pelvik taban kaslarını kasmayı içerir.

Kegel egzersizi yapmak için, idrar akışını durdurmaya çalışıyormuş gibi pelvik taban kaslarınızı sıkın. Kasılmayı beş saniye basılı tutun, ardından bırakın. 10 kez tekrarlayın. Günde üç set yapın.

Sonuçları hemen göremeyebilirsiniz, ancak sabır ve özveri ile bu egzersizleri düzenli olarak yaparak zamanla penis boyutunda gözle görülür bir fark görebilirsiniz.

Penis büyütme internette popüler bir konudur. Bazı erkekler penisini uzatmanın yollarını ararken, bazıları da penisini kalınlaştırmanın yollarını arıyor. Kegel egzersizleri penis büyütme elde etmenin bir yoludur.

Kegel egzersizleri, adını 1948’de kadınların pelvik taban kaslarını güçlendirmeye yardımcı olmak için geliştiren Dr. Arnold Kegel’den almıştır. Pelvik taban kasları, mesaneyi ve pelvisteki diğer organları destekler. Bu kasları güçlendirmek, kadınların üriner inkontinansı kontrol etmesine ve cinsel işlevi iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Kegel egzersizleri erkekler için de faydalı olabilir. Mesaneyi ve pelvisteki diğer organları destekleyen aynı kaslar penisi de destekler. Bu kasları güçlendirmek, erkeklerin üriner inkontinansı kontrol etmesine ve cinsel işlevi iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Penis Büyüklüğü Neden Önemlidir?

Penis boyutu hem erkek, hem de kadın için cinsel ilişkide oldukça önemlidir. Ancak bu, haplara ve ameliyatlara başvurmanız gerektiği anlamına mı gelmez. Hapların sağlığa zarar vermesi olasılığı doğrultusunda ameliyat daha doğru seçim olacaktır. Ameliyatlar hızlı sonuç verir ve kalıcılığı söz konusudur. Fakat sabırlı olursanız kegel egzersizleri ile penis büyüklüğünüzde bir artış gözlemlenebilir.

Penis boyutunu artırmanın en basit (ve en etkili) yollarından biri Kegel egzersizleridir. Adını üriner inkontinans tedavisi olarak ilk geliştiren Dr. Arnold Kegel’den alan Kegel egzersizleri, pelvik taban kaslarının kasılmasını ve serbest bırakılmasını içerir.

Düzenli olarak egzersiz yaparak pelvik taban kaslarınızı güçlendirebilir ve penise giden kan akışını iyileştirebilirsiniz. Bunlar penisinizin daha büyük görünmesine yardımcı olabilir.

Kegel Egzersizi Nedir?

Kegel egzersizleri, erkeklerin daha güçlü ereksiyonlar ve daha iyi boşalma kontrolü elde etmelerine yardımcı olabilecek bir tür pelvik taban egzersizidir. Alıştırmaların yapılması basittir ve kimse bilmeden gizlice yapılabilir.

Kegel egzersizleri yapmak için pelvik taban kaslarınızı tanımlamanız gerekir. Bunlar idrar akışını durdurmak için kullandığınız kaslardır. Bunları belirledikten sonra 10 saniye boyunca bu kasları sıkarak ve gevşeterek egzersizleri yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi seans başına 10-20 kez tekrarlayın ve günde üç seans yapmayı hedefleyin.

Sonuçları görmeniz biraz zaman alabilir, ancak kegel egzersizleri penis sağlığını ve genel cinsel işlevi iyileştirmenin etkili bir yolu olarak karşımıza çıkar.

Kegel Egzersizleri İle Penis Büyütme

Penis büyütme söz konusu olduğunda Kegel egzersizlerinin etkinliğini çevreleyen bazı tartışmalar var. Bazıları penisi büyütmeye yardımcı olabileceğini söylerken, diğerleri bu egzersizin penis boyutu üzerinde hiçbir etkisi olmadığına inanıyor.

İtalya’daki Torino Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından yürütülen bir araştırma, Kegel egzersizlerinin gerçekten daha büyük bir penisle sonuçlanıp sonuçlanmayacağını belirlemeyi amaçladı. Çalışma, hepsinden altı ay boyunca günlük olarak Kegel egzersizleri yapması istenen 50 erkekten oluşuyordu. Altı aylık sürenin sonunda katılımcılar arasında penis boyutunda belirgin bir değişiklik olmadığı tespit edildi.

Bu araştırma Kegel egzersizlerinin penis büyümesine yol açmadığını öne sürerken, diğer çalışmalar farklı sonuçlar göstermiştir.

Kegel Egzersizi Avantajları

Kegel egzersizleri, penis sağlığını iyileştirmek için en eski ve en etkili yöntemlerden biridir. Kegel egzersizleri, ereksiyon kalitesini artırma ve erken boşalmayı önleme yeteneklerine ek olarak, penis boyutunu artırmak için de kullanılabilir.

Kegel egzersizlerini yapmak için öncelikle pelvik taban kaslarınızı bulmanız gerekir. Bunu yapmak için, idrarın ortasında idrara çıkmayı durdurun. Akışı durdurmak için kullandığınız kaslar pelvik taban kaslarınızdır.

Kasları bulduktan sonra, onları üç saniye kasın, ardından üç saniye rahatlayın. 10 kez tekrarlayın. Kegel egzersizlerini düzenli olarak yapmak, penisteki kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur ve bu da daha iyi ereksiyonlara ve daha büyük bir penise yol açabilir.