Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Kısırlık Belirtileri Ve Güncel Tedavileri

Kısırlık Belirtileri Ve Güncel Tedavileri

Kısırlık belirtileri ve güncel tedavileri hakkında bilgilendirmelere bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Kısırlık tanımı eş adaylarından herhangi birinin çocuk sahibi olamama durumunu temsil eder. Kısırlığın birçok farklı nedeni vardır ve birçok farklı şekilde tedavi edilebilirler. Bazı durumlarda cerrahi tedavi için en iyi seçenektir. Kısırlığı tedavi etmek için kullanılabilecek birkaç farklı ameliyat türü vardır ve her birinin kendi avantajları vardır.

Kısırlık Belirtileri Ve Güncel Tedavileri

Kısırlık Belirtileri Ve Güncel Tedavileri

Kısırlığı tedavi etmek için kullanılan en yaygın ameliyat türü laparoskopik cerrahidir. Bu ameliyat türü, karındaki küçük bir kesiden sokulan küçük bir kamera kullanılarak yapılır. Bu, cerrahın rahim ve yumurtalıkların içini görmesini sağlar.

Laparoskopik cerrahi minimal invazivdir ve geleneksel cerrahiye göre daha az ağrıya ve yara izine neden olur. Ayrıca geleneksel cerrahiden daha güvenli ve hızlıdır. Kısırlığı tedavi etmek için kullanılabilecek başka bir ameliyat türü de histeroskopik cerrahidir.

Kısırlık Nasıl Önlenir?

Kısırlık, çocuk sahibi olmaya çalışan çiftleri etkileyen bir sorundur. Birçok farklı kısırlık belirtisi vardır ve bazı insanlar aylarca veya yıllarca denedikten sonra bile hamile kalamayabilirler.

Bazı kısırlık semptomları tüpler, rahim veya sperm ile ilgili problemlerden kaynaklanabilir. Günümüzde çiftlerin hamile kalmasına yardımcı olacak birçok farklı cerrahi tedavi mevcuttur. Bu tedavilerden bazıları in vitro fertilizasyon (IVF), suni tohumlama (AI) ve üreme sistemindeki hasarı onarmak için ameliyatları içerir. Kısırlık durumunda eşler kesinlikle ümitsizliğe kapılmamalıdırlar. Kısırlık problemi yaşayan çoğu kişi bir süre sonra çocuk sahibi oldu. Bu açıdan ümidinizi kaybetmemeniz so derece önemlidir.

Kısırlık Belirtileri Ve Güncel Tedavileri

Kısırlık Tedavisinde Sonuca Ne Zaman Varılır?

Kısırlık yaşayan birçok çift, kendileri için işe yarayan tedaviyi bulmadan önce bir dizi farklı tedaviden geçecektir. Doğru tedaviyi bulduklarında, sonunda hamile kalma hedeflerine ulaşana kadar buna bağlı kaldıklarından emin olmak isterler. Ancak kısırlık tedavisinde sonuca ulaşmanın en doğru olduğu zamanlar vardır.

Kısırlık tedavisini durdurma zamanının geldiğini gösteren birkaç işaret vardır. Bir işaret, çiftin belirli sayıda tedaviden sonra herhangi bir ilerleme görmemesidir. Çift iki yıldan fazla bir süredir başarısız bir şekilde hamile kalmaya çalışıyorsa, diğer seçenekleri düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Kısırlık tedavisine son verme zamanının geldiğinin bir başka işareti de, kadının tedaviler sonucunda sağlık sorunları yaşamaya başlamasıdır.