Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis kalınlaştırma ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Hakkında Merak Edilenler

Mutluluk çubuğu, erkeklerde farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan sertleşme sorunlarını giremeye yönelik tedavi yöntemlerinden biridir. Tıbbi terminolojide penil protez olarak adlandırılan bu yöntem, diyabet, hipertansiyon, damar sertliği gibi hastalıklar sebebiyle sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin en fazla tercih ettiği çözüm yollarından biridir. Penis içerisinde bulunan haznelere yerleştirilerek sertleşme sorunun ortadan kaldıran mutluluk çubukları, ereksiyon olamama sorununa kalıcı çözüm getirmektedir.

Cinsel ilişki sırasında sertleşmenin gerçekleşmesini sağlayarak erkeklerin cinsel yaşamlarını mutlu bir şekilde sürdürmelerine olanak sağlar. Penil protez kullanımı sırasında cinsel ilişki için gereken sertleşme sağlandığı gibi, boşalma ve orgazm sorunları da yaşanmaz. Mutluluk çubuğu taktırmayı düşünenler arasında protezin dışardan fark edildiği şeklinde bir düşünce mevcuttur. Ancak protezin dışardan bakıldığında anlaşılması söz konusu bile değildir. Bireyin çocuk sahibi olmasını da etkilemeyen mutluluk çubukları farklı fizyolojik durumlara cevap verebilecek çeşitlilikte kullanıma imkân sağlar.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri

Penil protez şişirilebilir ve bükülebilir olmak üzere iki farklı çeşittir. Şişirilebilir özellikteki protezler de kendi aralarında 2 ve 3 parçalı olmak üzer iki farklı çeşide ayrılır. Bükülme özelliğine sahip bulunan protezlerin içlerinde bulunan tel sayesinde penis ilişki sırasında uygun pozisyona getirilebilmektedir. Diğer protez çeşitlerinde göre daha uygun fiyatlara sahip olmasının yanı sıra daha dayanıklı bir protez türüdür.

İki ya da üç parçalı şişirilebilir protezler, bükülebilir protezlere göre daha maliyetlidir. İlişki sırasında şişirilerek cinsel ilişkiye hazır hale getirilebilen protez, ilişki sonrası yeniden ilk haline döner. Kullanımında el becerisi ve dikkat gerektiren bu protezlerin memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

Mutluluk çubuğu ameliyatları takılacak penil protez çeşidine ve hekim kararına göre genel anestezi veya bel bölgesinin uyuşturulmasını sağlayan lokal anesteziyle yapılır. Yaklaşık 1,5 saat süren ameliyat sırasında herhangi bir ağrı acı yaşanması söz konusu değildir.

Hasta 1 gün süreyle gözetim altından tutulduktan sonra taburcu edilir. Sosyal yaşama hemen dönüş mümkün olmakla birlikte, cinsel aktivitelere yaklaşık 4-5 hafta ara verilmesi gerekir. Ameliyat sonrası iz kalmayacağı için herhangi bir estetik kusur oluşmaz.