Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
penis ameliyatı 2022

Penis Ameliyatı 2022

Penis Ameliyatı 2022 hakkındaki içeriğimize hoş geldiniz. Sünnetli çocuğa “artık erkeksin” denildiği bir coğrafya ve kültürde yaşıyoruz. Bu yaştan itibaren çocuk erkekliğini, gücünü, gurusunu ve özgüvenini penisiyle ilişkilendirir ve bu algı tüm topluma yerleşir. Bu da erkekleri penisleri hakkında çok düşünmeye itiyor ve burada yaşadıkları sorunlar özgüven ve gurur kopmasına yol açıyor.

Daha önce cerrahi müdahaleler denildiğinde akla hastalığa yönelik operasyonlar gelmekteydi ancak günümüzde estetik operasyonlar yaygınlaşmakta ve artık toplum tarafından inkar edilememektedir. Estetik cerrahi denince akla genellikle kadınlar gelir ama bir erkek en çok nerede estetik olmak ister? Elbette, penisinde. “Boyut değil, önemli olan işlev” çok ünlü bir deyiştir, ama hiç kimse öyle düşünmez. Tabii ki, işlev onsuz değildir, ancak penis büyüklüğü hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir görsel tatmin konusudur. Konuyu genişletmeden penis ameliyatı ile alakalı konuşalım.

Normal Bir Penis Ne Kadar Büyük?

Dünya penis büyüklüğü ile ilgili bir sonraki çalışma, benim liderliğimdeki bir ekip tarafından yapıldı (2276 sağlıklı genç erkekte ilişki Bahsi lloteen penis büyüklüğü ve somatometrik parametreler. Int J Impot Arş. Mayıs 2012). 2276 sağlıklı gencin ölçüm çalışmasında, bu konuyla ilgili her zaman sahip olduğumuz sorulara cevap arıyorduk. Cevap;

  1. Ereksiyon ile ortalama penis büyüklüğü 13.8 cm (≈ 1.5 cm)
  2. Penis büyüklüğü ile boy arasında ilişki yoktur (yani penis büyüklüğü boy, kilo ve vücut kitle indeksi ile ilişkili değildir)
  3. Türkiye’nin coğrafi bölgeleri ve şehirleri arasında anlamlı bir fark yoktur
  4. Bunlar çalışmamızın sonuçlarıydı. Diğer çalışmalarda, ortalama penis büyüklüğünün yaklaşık 13 cm olduğu sıklıkla belirtilmektedir. Bu fark ölçüm yönteminden kaynaklanmaktadır.

Ortalama olarak böyle olmasına rağmen, yetişkin bir erkek için 10 cm’den büyük bir penis normal kabul edilir. 10 cm’nin altında küçük penisler ve 7 cm’nin altında mikropenisler bulunur. Mikropenis, esas olarak hormonal veya gelişimsel sorunları olan erkeklerde görülen bir durumdur.  Burada bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Kimin Penis Uzatmaya İhtiyacı Var?

Öncelikle penis büyütme ameliyatının hem penis uzatma hem de kalınlaştırma ameliyatını içerdiğini belirteyim. İlk olarak, penis uzatma ameliyatı hakkında konuşalım.

Bu muhtemelen en büyük sorun ve en kafa karıştırıcı soru. Kimler ameliyat edilmeli? Ameliyata ihtiyacımız olduğunda penisimiz ne kadar büyük? Genel algı, küçük penisi olanların penis uzatması yaptırmasıdır. Ancak penis uzatma ameliyatı olarak bilinen ameliyat, penis boyutunu gerçekten arttırmaz. Penisin içindeki kısmını birkaç santimetre uzatmak için çıkarır. Büyük penis, büyük iç kısmı. Bu nedenle, daha büyük peniste daha büyük bir gerilme vardır. Yukarıdaki penisin normal uzunluğu hakkında konuştuk. Sana atıfta bulunduğumuzda;

  • 10 cm’den büyük bir penis üzerindeki uzatma işlemleri tatmin edicidir, penis ne kadar büyükse, o kadar fazla gerilme sağlanır. Örneğin, 12 cm penisi olan biri için uzama 1.5-2 cm, 15 cm penisi olan biri için bu uzama 3-4 cm olabilir.
  • 7-10 cm’lik penislerde uzatma işleminden belirgin bir fayda yoktur, ancak tatmin edici sonuçlar elde etmek için kalınlaştırma işlemi ile birleştirilirler.
  • 7 cm’nin altındaki penisler için öncelikle genetik ve endokrinolojik muayene ve testleri öneririm. Bahsettiğimiz ameliyattan bu hastalar fayda görmüyor.

Penis Kalınlaşması Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Vücudumuzdaki bir bölgeye hacim katmak istiyorsak ya kendi dokumuzu (yani deri altı yağ dokumuzu) ya da hazır malzemeleri kullanmalıyız. Kendi dokularımızı tercih edersek, bu genellikle vücudun abdominal veya lomber bölgesinden penisin subkutan bölgesine yağ dokusu enjeksiyonu (liposuction) şeklinde yapılır, süzülür ve hazırlanır.

Bu yağların üretilmesi sürecinde, işe yaramaz parçalar demonte edilir ve içinde yağ hücrelerinin ve kök hücrelerin kaldığı bir sıvı elde edilir. Bu sıvı penisin subkutan bölgesine, yani 360 derecede enjekte edilir.

Bu işlemin dezavantajı, bu yağların bir kısmının 6 ay içinde çözülmesidir. Yaklaşık% 40’ı eriyen bu yağların geri kalanı kalıcı hale gelir ve buraya yerleşir. Fakat bu erime noktaları düzensiz alanlar oluşturduğundan, penisin derisinde düzensiz bir yüzey oluştururlar.

Laboratuvarda yapılan ve vücudun reddetmediği malzemelerin kullanılması daha yeni ve daha iyi sonuçlara yol açar. Bu yöntemde kullanılan malzemeler cerrahi olarak penisin derisinin altına yerleştirilir (alt idrar kanalını örtmeyecek şekilde) ve buraya dikilir. Böylece pürüzsüz bir penis ve kalıcı bir kalınlaşma sağlanır. Bu sürecin dezavantajı, maliyetin yüksek olmasıdır.

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ile hem uzatma hem de kalınlaştırma ameliyatlarını kastediyoruz. İkisinin birlikte yapıldığı operasyonda, penisin ucundan göbeğe yaklaşık 2 cm mesafede yaklaşık 2-3 cm’lik bir deri insizyonu yapılır.

Buradan penisi pelvisimize bağlayan veya asan bağlar kısmen kesilir ve penis uzar. Aynı kesimden penisin içi deriden arındırılır ve hazırlanan materyal oradan yerleştirilir. Yağ enjeksiyonu ile uzatma işleminden sonra penisin kenarından özel iğneler sokulur ve deri altına yağlar enjekte edilir. Her iki prosedürde de ek bir kesi gerekmez. Bununla birlikte, karın bölgesinden yağ enjeksiyonu nedeniyle, bu alanda ek iyileşme süresi ve takip gereklidir.

Penis Büyütme Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyonu ile kalınlaşma ve penis uzamasının birlikte yapıldığı durumlarda ameliyat süresi yaklaşık 1,5-2 saat sürer. Burada, her şeyden önce, yağları toplayarak ve filtrelerden hazırlayarak zaman uzatılır. Malzeme ile yapılan kalınlaştırma ve uzatma işlemi ile süre sadece 30 dakikadır.

Penis Büyütme Ameliyatında Anestezi Nasıl Olmalıdır?

Her iki ameliyat türü de genel anestezi altında veya spinal anestezi ile yapılabilir. Malzemenin kullanıldığı operasyon sırasında bazen lokal anestezi (bölgesel) bile yeterli olabilir.

Kimin Penis Büyütmeye İhtiyacı Var?

Kimin Penis Büyütmeye İhtiyacı Var? Hakkındaki içeriğimize hoş geldiniz. Penis büyütme ameliyatları mikropenisli erkekler, küçük penis büyüklüğüne sahip erkekler ve normal penis büyüklüğüne sahip bireyler için yapılabilir. Operasyonu gerçekleştirmek için penisin küçük veya küçük olması gerekli değildir. Bu bir tercih meselesidir ve penis büyüklüğünden memnun olmayan tüm erkekler için uygundur.

Penis Uzatma Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Penis Uzatma Ameliyatı Kalıcı Mıdır? Hakkındaki içeriğimize hoş geldiniz. Penis büyütme estetiği kalıcı bir cerrahi girişimdir. Ancak penis kalınlaştırma uygulaması yukarıda belirtildiği gibi tekrarlama gerektirebilir.

Penis Gerçekten Büyüyor Mu?

Penis Gerçekten Büyüyor Mu? Hakkındaki içeriğimize hoş geldiniz. Değerlendirme, kullanılan yöntemlerin işe yaradığına dair çok az yüksek kaliteli kanıt olduğu sonucuna varmıştır. Penisin uzunluğunu veya çapını cerrahi olarak arttırmak mümkündür. Bu ameliyatlar genellikle vücudun farklı bölgelerinden yağ veya doku almayı ve penise enjekte etmeyi içerir.