Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Sertleşme Sorununun Etkili Güncel Çözümü 2022

Penis Ameliyatı

Penis ameliyatı, penisin uzunluğunu sağlama veya kalınlığını artırmayı amaçlar. Bu işlem erkek hastaların penislerindeki istedikleri görüntüyü ortaya çıkarır.  Günümüzde genel olarak cinsel ilişki sırasında doyum yaşamak gibi nedenlerden dolayı penis ameliyatlarına ihtiyaç duyulur.

Penis büyütme ameliyatı çoğu hastada istediği görüntüyü yaratır. Bu ameliyat sonrasında erkeklerin cinsel ilişkideki verimi artar. Böylelikle karşı tarafta ilişkiden maksimum verimi alır ve sağlar. Bu ameliyatı tercih eden çoğu erkek hastalarımızın genel itibari ile normal penisleri vardır.

Penis büyütme işlemini gerçekleştiren cerrahlar, penisin boyutunu artırmak için silikon implantlar kullanır.  Yağ hücrelerinin transferleri sağlanır veya deri greftlerinin kullanılmasını esas olarak alınır.

Penis Ameliyatına İhtiyaç Duyulan Nedenler

Penis ameliyatına ihtiyaç duyulma nedenlerinin çoğu psikolojik istek ve beklentilere dayanır. Bir erkeğin penis ameliyatına ihtiyaç duyması için gerekli olan birçok etmen vardır. Her ne kadar bilinmese de, penis boyutundan kaynaklanan duygusal bazı rahatsızlıkları tetiklemesi muhtemeldir. Psikolojik nedenlerinden bahsedebileceğimiz üzere doğurganlığın azalma ve idrar fonksiyonlarının bozulması gibi fiziksel etmenlerden de bahsetmek mümkündür.

Fiziksel Nedenler

Firiksel nedenler göz önüne alınırsa, peniste kalıtsal ya da hormonal bozukluklar sebebi ile normal boyutunda daha küçük olabildiği gözlemlenmiştir. Yaşanılan bu duruma mikropenis adı verilir.

Mikropenisli olan erkekler, idrar akışını yönetemez. İdrar akışını kontrol etmelerinde zorluk yaşarlar. Bunun yanında mikropenis, cinsel ilişkiyi oldukça zorlaştırır. Bunun ile birlikte kadının vajinasına gelen meni miktarını önemli ölçüde etkiler.

Mikropenisli olan erkekler, hormonal işlev bozukluklarından dolayı az sayıda sperme sahiptir. Bunun ile birlikte düşük testosteron seviyeleri mevcuttur. Bahsettiğimiz bu gibi durumlarda penis boyunun uzatılması, doğurganlık tedavilerinde etkili değildir.

Mikropenisle ile ilgili başka nedenler:

  • Hipogonadotropik hipogonadizm(hipotalamik hipofizer yetmezlik
  • Hipergonadotropik hipogonadizm(Testiküler yetersizlik)
  • Androjene duyarsızlık sendromu
  • İdiyopatik(nedeni bilinmeyen)

Penis Ameliyatı Çeşitleri

Penis ameliyat çeşitleri fazladır. Kimi erkekler, penis kalınlığını artırmak için doğal ve sentetik olan dolgu maddeleri ile enjeksiyon  yöntemlerini tercih etmektedir. Bunun dışında penis uzatma ameliyatları, penis kalınlaştırma ameliyatları uygulanır. Ya da her iki ameliyatın kombinasyonu kullanılır.