Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
En Etkili Erken Boşalma Tedavileri

Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı nedir? Penisin kısa ve ince yapıları sebebiyle oluşan sorunlardan kurtulmak amacıyla uygulanan cerrahi yöntemlere verilen genel addır. Yapılan cerrahi operasyonların sonrasında cinsel organ boyunda yaklaşık 2-5 santimetre kadar büyüme sağlanabilmekte, penisin etrafı kalınlaştırılarak dolgun bir görünüm kazandırılmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatları Hakkında Her Şey

Dünya çapında erkeklerin %35 inin tam olarak penis boyundan memnun olmadığı görülmektedir Ortalama cinsel organ boyu normalde 12 santimetre üzerindedir. Ancak hastanın talep etmesi halinde uygulanan penis büyütme ameliyatlarının yardımıyla penis boyunda uzama sağlanabilmektedir. Bunun dışında günümüzde hala doğal veyahut da vakumlu pompa yöntemi ile penis büyütme için etkili sonuç alabileceğini düşünenler var. Ancak tam olarak vakumlu pompa yöntemi ya da ilaçlar gerçekte bilimsel şekilde sağlık örgütlerince onaylanmamaktadır. Vakumun zaten penis çevresindeki kan damarlarını açtığı ve kısa görüntüye sebep olduğu bilinmektedir. Ancak ilerleyen süreçte bu durum çok daha önemli sıkıntılara sebep olabilmektedir. Ayrıca bilimsel şekilde yapılan araştırmalara göre sigara vücuttaki kan ve damar dolaşımını negatif boyutta etkilediği için cinsel organ küçülmesine sebep olduğu da bilinmektedir.

İdeal Penis Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

Erkek çocuklarında doğumun arkasından yaklaşık 2 santimetre olan penis boyunu, ergenliğe geçişten önce yaklaşık 6 santimetre uzunluğa, ergenlikte ise ereksiyon halindeyken 12,9 ila 14,5 cm uzunluğa sahipse normal boyut olarak kabul görmektedir. Erekte olmamış haldeki boyutu da, 8,6 cm ile 9,3 santimetre arasında olmalıdır. Cinsel organın boyunun daha küçük olması şeklinde gerekli işlevleri yeterince yerine getirememesi durumu ortaya çıkmaktadır. Küçük penis erkekler için cinsel ilişkideki en büyük sorunlardan biridir. Bu durum insanın estetik ve haz kaybı yaşamasına sebebiyet gibi, Partnerinin de cinsel aktiviteden haz almasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlar sebebiyle ortaya çıkan sonuçlardan biri de, kişinin psikolojik olarak kendini kötü hissetmesi ve cinsellikten giderek uzaklaşmasıdır. Penisi boyutuyla ilgili tüm endişeler, yapılan operasyonlar sonrasında giderilmektedir. Ameliyatların iki farklı yöntemle yapılarak penis boyunda ideal ölçüler elde edilmesi mümkündür. Bu tür ameliyatların başarılı olması, cerrahi müdahaleyi yapacak olan doktorun bilgi ve tecrübesiyle yakın alakalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme operasyonlarından birisi Ligamentolizis tekniği olarak isimlendirilen bu cerrahi müdahale hastanın penisini yukarı doğru bağlayan ağların serbestleştirilmesi şeklinde yapılır. Bu teknik kullanılarak penisin içerisindeki kısım dışarı çıkarılmakta, vücutta uzama sağlayabilmesi için V-Y plasty ismi verilen uzatma tekniğiyle kapatılmaktadır. Diğer yöntem de, organ gövdesinin leğen kemiğine bileşik olan bölümden kurtarılmalıdır. Bu işlem esnasında penis içerisinde bulunan asıcı bağ dokusu kesilmekte, ortaya çıkan boşluk penisi olduğundan daha uzun görünmesini sağlamaktadır. Ameliyat sonrasında sertleşme sorunu, hissizlik, kısırlık, sperm üretiminde düşme veya idrara çıkamama bunun gibi sorunlar görülmez.

Penis Nasıl Kalınlaştırılır?

Penis boyunun kısalığı sebebiyle cerrahi müdahale yöntemlerini tercih eden erkeklerde penis kalınlığı ile ilgili sorunları da, cerrahi teknik içermeyen yöntemlerle çözülebilmektedir. Penisin İnceliği de boyunun küçük ve kısa olması da önemli bir diğer sorundur. Uzunluğu normal olmasına rağmen ince penis yapısına sahip olan erkekler cinsel ilişki sırasında partnerlerinin acı çektiği ve ilişkiden keyif alamadığı anlamında şikâyetler ile penis kalınlaştırma operasyonu talep edilmektedir. Bir diğer önemli yöntem ise,  bireyin kendi vücudunun başka bölümünden alınan yağ enjekte edilmesidir. Vücuda verilen yağ gövde yapısında emilmesi itibariyle verilen yağ miktarı ikinci enjekte işlemine göre biraz daha fazladır. İkinci enjeksiyon yapıldıktan daha sonra penisin kalınlaşma beklentileri karşılayan ideal boy edilmektedir.

Kimler Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Hasta talepleri doğrultusunda yapılan ve organın işlevine etki etmeyen ameliyatlardır. Ameliyat sonrasında sebebiyle herhangi peniste işlev eksilmesi yahut gerilemesi yaşanmaz. Bu operasyonların 18 yaşı üzerindeki tüm bireylere yapılabilmektedir. Bu tür ameliyatların kısa ve ince penis boyuna sahip olanlar tarafından, penisinin boyunu uzatmak ve kalınlaştırmayı isteyen bireylere de uygulanabilmektedir. Cinsel ilişkide penisin boyu ve kalınlığının etkili olduğu düşünüldüğünde, her iki işleminde beraber yaptırılması bireye kendine olan güvenini geri kazandırmaktadır.

Penis Büyütme Operasyonu Neden Yapılır?

Penis Operasyonların amacı, erkeğin cinsel organının cinsel ilişki sırasında ideal ölçüde ve kalınlıkta olmasıdır. Penis büyütme ameliyatı nedir? Penisinin kısa olması sebebi ile fiziksel görünüşlerinden olumsuz yönde etkilenen ve cinsel deneyimlerini geliştirmeyi dileyen erkekler için yapılan bir işlemdir. Deneyimli ve üroloji uzmanı bir doktor tarafından yapılan uygulamayla başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Penis Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Tüm erkeklerde jenital organın bir bölümü dışarıdan görünmez,  bedenin içinde uzanır. Vücudun içerisindeki bu saklı kalmış kısım, kasık kemiğine ligamentolizis ismi verilen doku ile bağlıdır. Bu doku, organın işlevi yönünden hiçbir olumsuz rol oynamamaktadır. Ancak organın doğal eğilimi olan aşağı doğru değil, yukarı dönük ereksiyonun korunmasına destek olmaktadır. Ligamentolizis, işleminin temelidir ve bu cerrahi yöntemlerin bazıları ligamentlerinin kesilmesini içerir. Böylece saklı kalmış bölüm dışarı çıkarılarak, görünür hale gelmesi amaçlanır. Operasyonda bağların kesilmesinin akabinde ardından bir boşluk oluşturulur ve bağın tekrardan bağlanmasını önlemek için hasta dokusunun ya da farklı cerrahi malzemenin boşluğa yerleştirilmesi çok önem taşır. Standart bir penis operasyonunda kişinin penisinin üzerindeki bölgede bir kesi yapılmaktadır ve genellikle yara izi kalır. Estetik manada daha iyi sonuçlar veren, gözle görülebilir herhangi bir iz oluşmasına sebep olmayan skrotum ve ya penis üzerine saklı kesiler yapılarak da gerçekleşebilir.

Penis boyunu uzatma için yapılabilen başka işlem ise, vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ penise enjekte edilir. Bu operasyonda enjekte edilen yağ miktarı biraz fazla miktarda verilir. Bunun nedeni; vücuda enjekte edilen yağ oranın bir kısmını emilmesi dir. İkinci enjekte işleminde peniste ideal kalınlaştırma sağlanabilmektedir.Kasık bölgesindeki yağ oranının çok aşırı olması sebebiyle penis kısalığının çok fazla olması durumunda ise, alt karın bölgesinden daha çok yağın alınması tercih edilebilir. Genellikle 1 gün kontrol altında tutulan hasta, ertesi gün taburcu edilir. Genel anestezi kullanılarak yapılan operasyonların sonrasında kısa süreli azda olsa ağrı ve acı hissi olması kabul edilmektedir. Özellikle ameliyat sonrası ereksiyon sırasında ufak ağrılar söz konusu olmaktadır. Ancak geçici ağrıdır.

Penis Büyütme Operasyonu Kimler İçin Uygundur?

Gerçekçi beklentileri olan hastaların işlem sonrasındaki memnuniyet oranı daha yüksek olacaktır. Penis büyütme operasyonu yaptırmak erkekler çoğu, ortalama büyüklüğüne sahiptir.  Penis boyu konusunda kısalık yaşayan erkekler için psikolojik sorunlara yol açabilir. Buda zayıf ereksiyonlara sebebiyet verebilir.  Genel olarak erkek özgüvenini yitirebilir. Tedavi sonrası ise bu sıkıntılar yüzde yüz %  son bulmaktadır. Operasyon için üst yaş limiti yoktur,  18 yaşın altındaki erkekler bu operasyon için uygun değildir. Gelişiminin tamamlandığı 20 ile 30 yaşları arasında yapılması sağlık açısından daha uygun olacaktır. Operasyonu sonrasında alınacak kişisel sonuçlar hastanın daha çok kendi anatomisine bağlıdır. Hasta için uygun görülen yöntemler ve doğru teknikler kullanılarak yapılan ameliyatların sonrasında, penis boyunda 2 ile 5 santimetre bir artış beklenir.

Penis Büyütme Operasyonu Sonrası İyileşme

Penis büyütme operasyonu sonrası iyileşme süreci de, bu tarz operasyonlarda tedavinin parçası  şeklinde  kabul edilmektedir. Tarafımızca hastaya verilen talimatlara ve bakım yöntemlerine uygun sonuçlar elde edildiği takdirde alınan sonuçlar daha başarılı olacaktır. Operasyonların sonrasında  yaklaşık iki hafta kadar doktor onayı ile beraber penis gerdirme egzersizlerine başlanması önerilir. Bu egzersiz, peniste oluşabilecek geri çekilmeyi önleyerek ereksiyon durumda penisin boyunda daha çok fazla uzunluk kazanmasını sağlar. Yağ enjeksiyonu yapılarak gerçekleştirilen penis boyu uzatma operasyonlarında penise birkaç hafta boyunca günde bir defa olacak şekilde hafifçe masaj yapılması gerekir. Böylece, kan akışı hızlanır ve yağ kalıcılığı artar. Sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesi, operasyonlar sonrasında önemlidir. Alkol ya da sigara ve bunun gibi zararlı alışkanlıklardan kaçınmak ve sağlıklı beslenmek iyileşme sürecine olumlu etkiler sağlayacaktır. Yaklaşık 4 hafta boyunca cinsel ilişkide bulunmaması da bir diğer önemli hususlardan biridir. Ameliyatların sonrasında, önceden yaşanan olumsuz psikolojik sorunlar ortadan kalkacaktır. Hastaların hemen hemen tamamından erken boşalma, geç boşalma, ereksiyon olamama, öz güvenini yitirme, kendini yetersiz görme ve bunun gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Başarılı bir operasyon için güvenilir, bilgi ve donanıma sahip sağlık merkezi ve üroloji uzmanı bir doktor ile gerçekleştirilen operasyonlarda memnuniyet oranı da yüksek olacaktır. Öncelikle tedavi için uygun bir aday olduğunun değerlendirilmesi için herhangi bir sağlık yahut anatomik bir sorun olup olmadığını belirlemek gerekir. Fiziksel muayene, kişinin genel sağlık durumu, vücut indeksi penisin anatomisi ve geçmiş tedavi öyküsü değerlendirilmelidir. Tüm bu kriterlerin sonucunda tedavi türüne karar verilmelidir. Öncesinde asıl olan bu ameliyat ile penis uzatma operasyonu yapılacak olan işleme göre karar verilir. Burada doktorla görüşüp detaylı bilgi almak daha doğru olacaktır. Sonuç itibariyle yapılacak olan operasyonun özelliğine ve durumuna göre her an değişebilir. Çünkü yalnız penis uzatma ya da kalınlaştırma işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Bu işlemlerin kendine göre başka sistemleri bulunmaktadır. Tedavi öncesi aşamada değerlendirilmesi gereken diğer, önemli nokta penis operasyonu fiyatlarıdır. Kişinin ameliyat masrafları; hasta için uygulanan ameliyat yöntemine ve hangi cerrahi kombinasyonların yapıldığına bağlı şekilde değişecektir. Cerrahi tedavi için aday gösterilen kişilerin, penis boyunu uzatma ameliyatı fiyatını öğrenmek için operasyonu yapacak olan doktorla görüşerek kendisinden Penis büyütme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Penis Boyu ve İnceliği Nedeniyle Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Cinsel organın boyu ve kalınlığı konusunda en fazla göze çarpan standart ölçülerin altında olması sağlık sorunları ve cinsel sorunlar yaşanması muhtemeldir. Penis boyunun kısalığı öncelikle erkekte özgüven kaybına sebep olacak şekilde kişinin karşı cinsle ilişki kurmasının önünde engel oluşturabilmek ve kişi sosyal yaşamında içe kapanık bir yaşam sürmesine neden olabilmektedir. Penis boyunun kısalığının sebep olduğu sorunlar: Penis boyunun sorunuyla karşı karşıya olan erkekler cinsel ilişki sırasında istekli olma konusunda güçlük çekmektedir. Partnerine yetersiz kalacağı kaygısıyla partneriyle yaşayacağı cinsel hazdan hoşnutsuzluğu da her geçen gün artacaktır. Penis inceliğinin sebep olduğu sorunlar: Cinsel organın ince olması da en küçük penis boyu kadar önemli bir sorunun oluşmasına sebep olmaktadır. Penis uzunluğu ideal boyutlarda olmakla birlikte penisin inceliği itibarı ile kişi büyük cinsel sorunlar ile karşı karşıya gelebilmektedir.  Bu tür durumlarda yaşanan en önemli diğer bir sorun, partnerin orgazma hazırlanması için vajina dudaklarına gerekli olan temasın yeterli derecede olmamasıdır. Bu tür sorunlar da üroloji uzmanı doktorlar tarafından yapılan yeni ve acısız yeni tekniklerle gidermekte, cinsel birliktelik için peniste ideal kalınlaştırma sağlanabilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat öncesi bir takım kurallara hassasiyetle uyulması gerektiği gibi, ameliyat sonrası sürecin de büyük özenle ile yürütülmesi hasta sağlığı açısından çok önemli bir yere sahiptir. Ameliyat sonrası doktor tarafından verilen tavsiyelerin eksiksiz olarak yerine getirilmesiyle tedavi süresi kısalmaktadır. Ameliyat sonrasında ağrılı bir sürecin sizi beklemesi olağan bir durumdur. Yaklaşık 1,5- 2 saat süren ameliyatlar sonrası hasta genellikle 1 gün müşahede altında tutulmakta, oluşan ağrılı durumlar verilen ağrı kesicilerle minimum seviyede seyretmektedir. Ağrılar birkaç gün içerisinde tolere edilebilmektedir. Kısa zaman ağrılar ortadan kaybolmaktadır. Ameliyat sonrası süreç tedavinin parçasıdır. Bu sebeple doktor tarafından hastaya verilen ilaçların ve bakım yöntem, eksiksiz bir şekilde uygulanmalıdır.

Ameliyattan ortalama 2 hafta kadar ardından sonra hekimin muayenesi sonrasında gerdirme egzersizlerine başlaması tavsiye edilmekte, tedavi süreci sonunda yaşanan olumsuzluklar son bularak hastanın ideal cinsel yaşama kavuşması sağlanmaktadır. Penis büyütme ameliyatı sonrasında ortalama 5 gün sonrasında hastaya hareket yeteneği kazanması beklenmektedir. Sargıların alınması sonrasında kişi günlük yaşantısına dönmekle birlikte, ameliyat sonrası ilk 15 gün en hassas dönem olacaktır. Ancak herhangi kaygıya kapılmadan tedavinin düzenli şekilde devam ettirilmesi halinde en geç 1 ay içerisinde eskisine kıyasla penis daha estetik kalın ve dolgun görünüme kavuşacaktır. Yaklaşık 6 ay sonunda kişi, işlevsel yönden en üst performansa sahip olabilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı nedir? Penisin kısa ve ince yapıları sebebiyle oluşan sorunlardan kurtulmak amacıyla uygulanan cerrahi yöntemlere verilen genel addır.

Ameliyat İle Ne Tür Kazanımlar Elde Edilir?

Penis Büyütme ve kalınlaştırma ameliyatlarında alınacak sonuç, hastaya uygun yöntemi kullanmak sonuç konusunda oldukça tatminkardır. Yapılan cerrahi müdahale sonucunda penis boyunda 2 ila 5 santimetre artış olmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle penis büyümesi ve kalınlığı konusunda katkı sağladığı söylenen haplar kremler kişide geri dönülmez sorunlar yaratabilmektedir. Operasyona başlamadan önce hastanın penisini tanıması ve şikayetlerini dikkatli oluşturması önemlidir. Operasyon sonrasında idrar akışını engelleyen sorunlar yaşanmaz. Vakum ile yapılan işlemler cinsen organ geri dönüşü olmayan sonuçlar oluşturur. Tedavisi tamamlanan hastaların işlem süresi 30 gün içinde kontrolleri ile birlikte tamamlanmaktadır. Yapılacak operasyonlar sonrası hasta bir süre müşahede altında tutulabilir. Operasyon sonrası dikkatli olması son derece büyük bir önem taşır.