Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Eğriliği Nasıl Geçer 2022

Penis Eğriliği Nasıl Geçer 2022

Penis eğriliği nasıl geçer 2022 yılı içerisinde birçok tedavi yöntemi vardır. İlk akla gelen seçenek ameliyattır. Bu genellikle sorunu düzeltmenin en etkili yoludur. Cerrahi, penisten doku alınmasını veya penis düzeltme işleminin yapılması ve yeniden hizalanmasını içerir.

Penis eğriliğini tedavi etmek için başka bir seçenek de penil traksiyon cihazı adı verilen bir cihaz kullanmaktır. Bu cihaz, düzleştirmek için penise baskı uygular. Basınç zamanla kademeli olarak artırılır, bu da eğriliği düzeltmeye yardımcı olur.

Penis eğriliğini tedavi etmek için üçüncü bir seçenek, penise ilaç veya kolajen enjeksiyonları kullanmaktır. Bu tedavi ameliyat veya traksiyon cihazı kullanmak kadar yaygın değildir. Ancak bazı durumlarda etkili olabilir.

Penis Eğriliği Nasıl Geçer 2022

Penis Eğriliği Olumsuz Etkileri Nelerdir?

Penisin eğriliği veya bükülmesi olan penise sahip olmanın erkek cinsel işleviyle olumsuz bir şekilde ilişkili olduğuna dair uzun süredir devam eden tıbbi bir görüş mevcuttur. Penisin eğri olması sonucunda cinsel ilişki istenilen şekilde gelişmez ve eğri penisin kırılma durumu söz konusu olur. Bu durum daha ciddi operasyonlara sebebiyet verir.

Penis Eğrili Nedir?

Peyronie hastalığı olarak da adlandırılan penis eğriliği, penisi etkileyen bir durumdur. Penis ereksiyon halindeyken eğri olabilir ve bu cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir veya imkansız hale getirebilir. Şiddetli vakalarda, eğri o kadar belirgin olabilir ki, penis neredeyse bir spiral gibi görünür.

Penis Eğriliği Oluşma Nedenleri

Yaralanma, enfeksiyon veya tümörden kaynaklanan yara izi de dahil olmak üzere penis eğriliğinin birçok olası nedeni vardır. Ayrıca bazı ilaçlardan veya aşırı mastürbasyondan da kaynaklanabilir. Çoğu durumda penis eğriliği oluşma nedeni bilinmemektedir.

Peyronie hastalığı genellikle ilaçla veya ameliyatla tedavi edilebilir. Ancak tedavi edilmezse peniste kalıcı şekil bozukluğuna yol açabilir. Penis eğriliği düzeltme ameliyatları alanında uzman olan bizlerden tedavinizi karşılamak için Google ile bize ulaşın.

Penis Eğriliği Nasıl Geçer 2022

Penis Eğriliği Nasıl Geçer 2022

Penis eğriliği ameliyatı, penis eğriliğini düzeltmek için kullanılan bir işlemdir. Bu ameliyat türü bir ürolog tarafından gerçekleştirilir ve çeşitli şekillerde yapılabilir. En yaygın ameliyat türü plikasyon olarak adlandırılır. Bu prosedür, penisin kendi üzerine katlanmasını ve yerine dikilmesini içerir. Yapılabilecek başka bir ameliyat türü ise eksizyon olarak adlandırılır. Bu prosedür, eğriliğe neden olan dokunun çıkarılmasını içerir.

Penis eğriliği ameliyatı geçirmenin bir takım faydaları vardır. En belirgin faydası penis eğriliğini düzeltecek olmasıdır. Bu, cinsel ilişkiyi daha rahat ve zevkli hale getirerek cinsel yaşamınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ek olarak, penis eğriliği ameliyatı benlik saygınızı ve güven seviyenizi artırmanıza da yardımcı olur.