Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Eğriliği Neden Oluşur

Penis Eğriliği Neden Oluşur

Penis eğriliği neden oluşur sorusunu birlikte bu yazımızda inceleyelim. Her yaştan erkeği etkileyen yaygın bir sorundur. Genellikle yaşlanma ve obezite sonucu penis üzerindeki erektil dokunun içe doğru bükülmesi (kıvrılması) nedeniyle oluşur. Penis eğriliği, bir erkeğin ereksiyon olmasını ve sürdürmesini zorlaştırabilir.

Ayrıca partnerin penisi doğru hissetmesini zorlaştırabileceği için cinsel ilişki sırasında da zorluğa yol açabilir. Ameliyat ve terapötik cihazlar dahil olmak üzere penis eğriliğini düzeltmeye yardımcı olabilecek tedaviler mevcuttur.

Penis Eğriliği Neden Oluşur

Penis Eğrili Nedir? Penis Eğriliği Neden Oluşur?

Penis eğriliği, ereksiyon sırasında meydana gelebilecek peniste anormal bir bükülme olarak tanımlanır. Durum erkeklerin üçte birini etkileyebilir ve yaşlı erkeklerde daha sık görülür. Her biri kendi nedeni olan birkaç tür penis eğriliği vardır. Eğilmiş bir penis endişe kaynağı olsa da çoğu durumda ciddi bir sorunun işareti değildir.

Penis Eğriliğinin Yaygın Türü

Penis eğriliğinin en yaygın türü doğumda mevcut olan doğuştan penis eğriliğidir. Bu tip eğrilik, penisin henüz anne karnındayken oluşmasından kaynaklanır. Bazı durumlarda eğri o kadar şiddetli olabilir ki cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir veya imkansız hale getirebilir.

Penis eğriliği, penisin üretraya doğru eğilme derecesinin bir ölçüsüdür. 0 (eğrilik yok) ile 6 (aşırı eğrilik) arasında bir ölçekte ölçülür, 0 en normal şekli temsil eder ve 6 en kavisli şekli temsil eder. Penis eğriliği, Peyronie hastalığı, hipospadias ve penis kanseri dahil olmak üzere çeşitli tıbbi durumlarla ilişkili olabilir.

Penis Eğriliği Neden Oluşur

Penis Eğriliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anormal bir bükülme veya eğriliğe sahip bir penis, tıbbi olarak “penil deformitesi” olarak adlandırılır. Peniste eğrilik, organın herhangi bir yerinde olabilir ve cinsel ilişkiye girmek zor veya imkansız olabilir. İki ana penis eğriliği türü vardır: doğuştan ve edinilmiş. Doğuştan penis eğriliği doğumda bulunurken, kazanılmış penis eğriliği doğumdan sonra gelişir.

Doğuştan şekil bozukluklarının nedenleri bilinmemekle birlikte, çoğu zaman doğuştan eğriliği olan bir erkekte “erektil disfonksiyon” (ED) adı verilen bir sertleşme sorunu da olacaktır. Edinilmiş penil deformitenin en yaygın nedeni, penise travma sonucu oluşan bir yara izi durumu olan Peyronie Hastalığıdır (PD). Penis eğriliği ameliyatları olmak üzere, diğer penis ameliyat operasyonlarını gerçekleştirmek için bizlere ulaşın.