Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Estetiği Nedir 2022

Penis Estetiği Nedir 2022

Penis estetiği nedir 2022 yılı içerisinde en güncel şekilde bu estetiği sizlere detaylandıracağız. Penis estetiği ameliyatınız üç farklı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Penisinizin hem ereksiyonsuz hem de ereksiyonlu halinde istediğiniz boyutlara ulaşması amacı doğrultusunda bu işlemler gerçekleştirilir.

Hastalarımızın En Çok İstediği İşlem Penis Kalınlaştırma Yöntemleri

 • Penis kalınlaştırma ameliyatının ilk yönteminde yağ dokusu kullanılır. Burada vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ, penisin derisinin altına enjeksiyonla lokal anestezi altında aktive edilir. Bu işlem doğrultusunda penis bölgesinde kalınlaşma meydana gelir.
 • Penis kalınlaştırma ameliyatının ikinci yönteminde enjeksiyon yer almaktadır. Kalınlaşmayı sağlamak için penisin uygun yerlerine özel dolgu maddeleri enjekte edilir. Bu dolgu maddeleri hastanın istediği penis kalınlığını sağlamaktadır.
 • Penis kalınlaştırmada üçüncü yöntem olan doku transferi, hastanın vücudundaki dokuların penisteki yağ dokusu arasına yerleştirilmesidir. Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte özel laboratuarlarda üretilen doku mühendisliği ürünleri ile penisin kalınlaşması mümkündür. Bu yöntemlerin her biri işe yaramaktadır. Hastamızın penis yapısı bu yöntemlerden hangisinin kullanılması gerektiğini bildirir.

Penis Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Penis estetiği ameliyatları hastanın penis bölgesinde istenilen sonuca varmak için kullanılır. Bu ameliyatların gerçekleşmesi için penis uzatma, penis kalınlaştırma ve penis eğriliğinin düzeltilmesi olmak üzere 3 başlıkta incelenebilir.

 1. Penis uzatma yöntemi referans değerlerin altında kalmak veya daha uzun penise sahip olmak isteyen erkekler için en ideal işlemdir. Penis uzatma yöntemi bakımından 2 yöntem karşımıza çıkar. Birincisi, penis ile pelvis arasındaki dokunun kesilmesi şeklinde gerçekleştirilir ve penis daha ileri çekilir. İkinci yöntemde yağlar penisin kökünden süzülerek penisin devamı olarak oluşturulur ve penis daha uzun görünür.
 2. Penis kalınlaşması yöntemi yağ transferi, doku transferi ve dolgu enjeksiyonu olmak üzere 3 farklı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir. Penis kalınlaşma işlemiı ile ortalamanın altında inceliğe sahip olan penislere hacim verilir.
 3. Penis eğriliğinin düzeltilmesi yöntemi yanlış sünnet, penis eğriliği, kazalar, travma ve cerrahi müdahale, vitamin eksikliği vb. bu ameliyatlarda birçok nedenden dolayı oluşabilecek penis eğriliğini gidermek için protez ve plikasyon teknikleri kullanılmaktadır.

Penil Estetik Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ameliyatınızın gerçekleşmiş olduğu bölge mutlaka temiz tutulmalıdır. Bu aşamada hastalarımıza temizliği ilk kural olarak tanımlamasını istemekteyiz. Aynı zamanda işlem yapılan penis bölgesi kesinlikle kuru tutulmalıdır.
 • Hastamızın işlem yapılan penis bölgesine pansuman yapmasını istemekteyiz. Bu istenilenler penis kalınlaşma estetiği olmak üzere diğer işlemlerde oldukça önemlidir.
 • Bu ameliyatlardan sonra sizlere bazı ilaçlar verilecektir. Bu ilaçların kullanım aksaklığı kesinlikle söz konusu olmamalıdır. Bu ilaçlar ameliyat için gerekli ve zorunludur. Hastanın kendi kafasından ilaç kullanması da son derece tehlikelidir. Mutlaka doktor kontrolünden sonra ilaçlar kullanılmalıdır.
 • Ameliyattan sonra hastamızın kendi bedeninden bir veya iki beden büyük kıyafetleri tercih etmesini istemekteyiz. Bu aşamada rahat kıyafet ve iç çamaşırlarını kullanması penis sağlığı için oldukça önemlidir.
 • Penis estetiğinizin ardından doktor onayı alınmadığı sürece duş kesinlikle alınmamalıdır. Genellikle bu süre 3 gündür. Üç gün sonrasında soğuk veya ılığa yakın soğuk su ile yıkanmanız gerekmektedir. Sıcak su penis estetiğinin olumsuz sonuçlanmasını sağlar. Eğer 3 gün içinde duş alma gereksinimi duyarsanız, bir berbere giderek sadece saçınızı yıkatabilirsiniz. Aksi takdirde kendi başınıza kafanızı yıkamanız doğru olmayacaktır.
 • Erkek hastalarımızın çoğunun spor yaptığı bir gerçektir. Spor yapmak her ne kadar sizler için önemli olsa da 20 gün içerisinde kesinlikle spor yapmamanız önerilir. Daha sonraki süreçlerde ağırlık yüklenmekten kaçının.

Hastalarımızın mutluluğunu ve sağlığını ön planda tutarak işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Sizlerde istediğiniz penis boyutlarına ulaşabilmek için bize ulaşabilirsiniz. Ardından kliniğimize dilediğiniz tarihler içerisinde randevu oluşturabilirsiniz.