Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin

Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma işlemi dünya çapında en sık yapımı gerçekleşen ameliyatlardan bir tanesidir. Burada hasta muayene edilir. Hasta muayene edildikten sonra, genel olarak lokal anestezi uygulanır. Bu işlem genel olarak lokal anestezi kullanılarak yapılır.

Penis kalınlaştırmada en sık yağ dokusu tekniği kullanılır. Penisin büyüyebilmesi amacı ile penise yabancı dolgu maddeleri enjekte edilir. Bu gibi yöntemleri içeren birçok uygulama vardır. Buna karşılık olarak yağın kendi dokusu olması gerekmektedir. Böylelikle alerjik reaksiyon yaşanmaz.

Günümüze kadar olan süreçlerde penis kalınlaştırma işlemi için birçok farklı teknik ve dolgu maddesi kullanımı gerçekleşmiştir. Bunun dışında cerrahi işlem sırasında penis kalınlaşması ve penis uzatması birlikte kolayca gerçekleştirilebilir.

Yağ Dolgusu İle Penis Kalınlaştırma

Yağ dolgusu, penisin kalınlaşmasında en sık kullanılan yöntemdir. Bu uygulama bölgesel yağ alınıp işlenerek penis bölgesine aktarılır. Böylece yağ dolgusu işlemi gerçekleştirilir. Bu yağ genel olarak liposuction ile karın veya uyluk bölgelerinden çıkarılır.

Allodermal Greftlerle Penisin Kalınlaşması

Allogreft, “insan yapımı aselüler dermis” ile penisin kalınlaştırılması işlemidir. 3 cm’lik bir suprapubik insizyondan, penise bir deri grefti yerleştirilir. Kullanılan allogreft güvenli, biyouyumlu, insan yapımı bir ürün olarak nitelendirilir.

Allodermal Greftler Ve Yağ Dolgusu İle Penisin Kalınlaşması

Burada Allogreft ve yağ dolgusu birlikte uygulanır. Bu yöntem nenticesinde daha büyük ve daha dayanıklı bir boyut elde edilir. Penisin kalınlaşmasında allgraftın direnci ve yağ dolumunun uyumluluğu birlikte kullanılır.

Penis Kalınlaşma İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu işlem 18 yaşından büyük erkekler için uygundur. Kesinlikle 18 yaş altına uygulanmaz. Penis kalınlaştırma işlemi 1-1.5 saat sürer. Bu işlemler ameliyathanede yapılır. Uygun görüldüğünde genel anestezi ile yapılır. Hastanede bir gece gözetim altında tutulursunuz. Cinsel ilişkiye 3. haftada başlayabilirsiniz.

Penis Kalınlaşma İşleminin Avantajları

Penis kalınlığı erkeğin özgüvenini arttırır. Penis kalınlaşma işlemi ile kişi daha kalın bir penise sahip olur. Cinsel ilişki düzene girer. Erkeklerde hem fizyolojik hem de psikolojik gelişmeler yaşanır. Burada dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur.

İşlemden sonra kesinlikle ağır kaldırmayın. Bazı spor aktivitelerinden kaçının ve deniz havuzuna girmeyin. Saunaya girmeyin. Bu gibi konularda doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Kabızlıktan kaçının. Hijyen kurallarına dikkat edin.