Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Sorununa Çözüm 2022

Penisin Eğriliği Cinsel İlişkide Sorun Yaratır Mı 

Penisin eğriliği cinsel ilişkide sorun yaratır mı sorusunun cevabı ve çok daha fazlası için yazımızı inceleyin. Penis eğriliği hastalığı genellikle 40 yaşın üzerindeki erkeklerde görülür. Ancak daha genç yaşta da ortaya çıkabilir.

Penisi eğri olan erkeklerin, penisin eğrilik derecesine bağlı olarak cinsel yaşamlarında problemleri olabilir. Özellikle penisin arka kısımlarında bağ dokusu sorunludur. Sertleşme ile ortaya çıkan penisin eğriliği her hastada görülmese de cinsel ilişkide ağrıya neden olabilir.

Her penis eğriliğinin cerrahi olarak çözülmesi gerekmez. Fakat 25 derece ve üzeri bir eğrilik varsa cerrahi müdahale gerekebilir. Penis eğriliği olan erkeklerde 25 derece veya daha yüksek bir eğrilik varsa, cinsel ilişki sırasında kendilerine ve eşlerine acı verebilir veya daha ciddi penis sorunlarına neden olabilirler. Penis eğriliği bu açıdan ne yazık ki cinsel ilişkide sorun yaratabilmektedir.

Cinsel İlişki Sırasında Penisin Eğriliği Ve Partnerin Ağrı Çekmesi

Penisin eğriliğinin ilerlediği durumlarda, yani 25 dereceden fazla eğriliğin olduğu durumlarda cinsel ilişkiye girilirse ve dikkat edilmezse bu partnerinize zarar verebilir. Aynı zamanda cinsel soğukluk, depresyon gibi çeşitli sorunlara da yol açabilir. Ayrıca penisin kırılması da söz konusu olabilir. Eşinizin acısı, cinsel yaşamınızda ve kişisel yaşamınızda mutsuz olmanıza neden olabilir.

Penis Eğriliği Ve Penis Kırılması

Penis eğriliği olmayan erkeklerde de görülebilen penisin kırılması çok ciddi bir sorundur. Özellikle penisin eğriliğini yaşayan kişilerde, penisin kırılması çok acı verici olabilir. Penis kırılmasını bilindiği gibi, penis eğriliği büyük ölçüde etkiler. Penis eğriliği ile kırılma durumu daha büyük bir risk altında kalır. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında normal penisli erkekler kadar özgür olamazlar.

Penis Eğriliği Ve Ereksiyon Problemleri

Penisin eğriliğini yaşayan erkeklere genellikle erektil problemler eşlik eder. Penisin eğrilik derecesi arttığında ereksiyon daha da büyük bir problem haline gelir. Penisin eğriliğine neden olan faktörün penisin fibrotik dokularına zarar verdiği bilinmektedir.

Hasarlı dokudan hemen önce ve sonra sertleşme sorunu daha da belirgin olur. Ayrıca bazı penis eğriliği vakalarında, birden fazla fibrotik doku kusurlu olduğuna rastlanmıştır. Bu koşullar altında ereksiyon daha büyük bir sorun haline gelmektedir. Bu nedenle penisinizin eğrilik derecesi artmaya devam etmeden önce bizlerden randevu talep edebilir ve biran önce tedaviyi başlatabilirsiniz.