Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Penis Eğriliği Neden Oluşur

Erken Boşalma Sorunu ve Penis Ameliyatı 2022

Erken boşalma sorunu can sıkıcı bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerin yaşadığı problemlerin başında gelen ve oldukça sık görülen bir problem olan erken boşalma sorununun çözümü oldukça kolay olan çiftler birlikte hareket ederlerse kısa süre içerisinde ortadan kalkan bir sorundur. Penis estetiği gibi operasyonlar gerekmez. Ancak kimi zaman penis ameliyatı sonrasında erken boşalma sorunun giderilmesi de mümkün olmaktadır.

Genelde erken boşalmanın net bir tanımı yoktur. Çünkü her erkeğin cinsel birliktelikte kendini kontrol edebilme süresi birbirinden farklıdır. Ama cinsel ilişkide bazı durumların görülmesi erken boşalma sorunu olarak adlandırılabilir. Bunlardan ilki kişinin vajene girmeden boşalmasıdır. Yine erken boşalma durumu genelde istemsizce yaşanmaktadır. Yani kişi ejakülasyonunu geciktirememektedir. Vajene girdikten sonra ki bir dakika içinde yaşanan boşalmada erken boşalma sınıfına girmektedir.

Bunun gibi durumlar yaşıyor ve bu sizde stres ve kaygı oluşturuyorsa tavsiyemiz bir üroloğa danışmanızdır. Hikayenizi açık bir dille anlatırsanız doktorunuz size en doğru çözümü sunacaktır. Günümüz koşullarında erken boşalmanın giderilmesine yönelik farklı teknik ve yöntemlerin devreye girdiği bilinmektedir. Burada ilk önce erken boşalmanın nedenlerine dair kapsamlı bilgi sahibi olmak, bu tür sorunların giderilmesine yönelik farklı seçeneklerin karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalma sorununun altında genelde cinsel deneyimsizlik yatmaktadır. Kişiler ilk cinsel ilişkilerinde yaşadıkları aşırı heyecan ve aşırı uyarılmadan dolayı erken boşalma sorunu yaşayabilmektedir. İlişki sırasında yaşanan stres de bu sorunda büyük bir rol oynamaktadır. Ayrıca kişinin geçmiş deneyimlerinde yaşadıkları travmalar ve bunların sonuçlarını geride bırakamamaları da cinsel ilişkilerde sorun yaşanmasına sebep olmaktadır.

Bu durumlar haricinde kişilerin biyolojik problemlerinin olması da erken boşalma sorununda rol oynayabilmektedir. Örneğin diyabet erken boşalma, sertleşme problemi gibi birçok soruna neden olabilmektedir. Kişinin testosteron seviyelerinde ki bozukluklar ya da tiroit hormonunda yaşadığı düzensizliklerde erken boşalmada etkili olmaktadır. Bazı kişilerin ise penisleri aşırı hassas olabilmekte ya da kişide nörofizyolojik problemler olabilmektedir.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma probleminde genelde alınacak önlemler yeterli gelmektedir. Ama eğer kişinin biyolojik sorunları varsa bu noktada tedavi için önce bu sorunların üstesinden gelinmelidir. Eğer kişide penis hassasiyeti varsa bu noktada bazı sinirlerin devre dışı bırakılması ya da penis başına dolgu yapılması gibi hassasiyeti azaltacak çözümler uygulanabilmektedir. Bunun haricinde ki yaşanan her erken boşalma sorunu kişinin kendi çabaları ile çözülebilmektedir.

Bu sorunun çözümü için idrar yolunun çevresinde bulunan Pelvik kaslarını eğitmek oldukça yararlı olmaktadır. Yine penisin hissini azaltacak çözümler uygulamak sorunun üstesinden gelmek için yardımcı olabilir. Anestezik krem ve jeller kullanmak, prezervatif takmak bu uygulamaların başında gelmektedir. Yine doktor kontrolünde hap kullanmakta sorunun çözümü için değerlendirilebilecek yöntemler arasındadır.  Siz de profesyonellerden bu türden bir hizmet alacak olursanız, üst düzeyde bir hizmet alabilirsiniz!