Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
En Etkili Erken Boşalma Tedavileri

Erken Boşalma Nasıl Önlenir

Erken boşalma nasıl önlenir? sorusuna cevap arayacağımız bu yazımızda sizler de erken boşalma konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Erken boşalma sorunu, cinsel ilişki içindir erkeklerin sık sık başına gelen durumlardan oluşur. Erken boşalma hem erkekler hem de kadınlar için cinsel ilişkiler içindir olumsuz süreçlerin yaşanmasına neden olur. Erken boşalma sorunu, cinsel ilişkiden yeterli hazzı almak mümkün olmaz. Bu erkek sorunsuz bir cinsel ilişki için erken boşalma sorunu yaşıyor.

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma erkeklerin hemen hemen yüzde 50’sinde görüntülemeler cinsel işlev bozukluklarından oluşur. İlk olarak 1800’lü yılların sonlarına doğru tıp literatürüne girmiş olan erken boşalma, erkeğin orgazm olmayı geciktirememesi olarak da tanımlanır. Bazen penis vajinaya girmeden ya da girdikten kısa bir sonra sona boşalma gerçekleşir. Erken boşalma sorunu olarak karşımıza çıkar. Erkeğin bu konuda kontrol etmek için cinsel ilişkilerde erkek içindir olmak üzere partneri için ciddi bir sorundur ve bir an önce tedavi etmeye gerek var.

Kadınlar Da Erken Boşalma Problemi Yaşar Mı?

Erken boşalma sorunlarının yaşandığını söylemek yanlış olmaz. Ancak kadınlar fizyolojik yapıları nedeniyle tekrar tekrar temizmak için kısa sürede hazır hale gelebilir. Bu durumda erken boşalma problemleri kadınlar için çok da önemsenen bir durum meydana getirmez. Erkeklerde ise boşalma gerçekleştikten sonra belirli bir zaman geçmesi gerekir. Bu sorun erkeklerde erken sorun ciddi sorunlardan biri olarak çalışır.

Erken Boşalmanın Hazırlanması Nelerdir?

Neden erkeklerde tüm yaşam boyunca süren erken boşalma probleminin nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Ancak uzmanlar düşünün. Penis cildindeki aşırı hassasiyet erken boşalma nedenleri arasında gösterilmektedir. Erken karıştırmaya neden olan etkenleri.

 • Psikolojik nedenler
 • Endokrin faktörler
 • Ürolojik sorunlar
 • Cinsel sağlık problemleri

Psikolojik nedenler arasında genel olarak stres, ekonomik faktörler, ekonomik ilişki ve yaşam tarzı gösterilebilir. Genel olarak erken boşalmaya zemin hazırlar. Endokrin faktörler ise tiroit sorunları olarak karşımıza çıkar. Tiroit ile ilgili sıkıntılar erken sorunmaya da neden olabilmektedir.

Diğer hastalıklar, idrar yolu enfeksiyonları ya da cinsel yolla bulaşan hastalıklardır. Cinsel uyum problemleri ya da cinsellik ile ilgili hastalıklar da cinsel sağlık nedenleri olarak değerlendirilir.

Erken Boşalmaya Neden Olan Hastalıklar Nelerdir?

Erken boşalmaya zemin hazırlayan bazı haastlaıklarında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunlar arasında tiroit hormon bozukluğu, prostat hastalıkları ya da idrar yolu enfeksiyonları yer alır. Ancak bunların dışında sıra dışı başka hastalıklar. Erken başlamaya neden olan diğer hastalıklar için gibi sıralanabilir;

 • Diyabet (Şeker hastalığı): Diyabet hastası olan kişilerde penise kan taşımakla görevli olan damarlar etkilenir. Genelde peniste sertleşme sorunu yaşayan hastalar, diyabetin olumsuz etkiler ile erken boşalma gibi durumlarla da karşı karşıya kalmaktır.
 • Testosteron hormon bozukluğu: Vücutta testosteron hormonunun eksik olması erken boşalma nedenleri arasındadır. Bunun yerine orgazm olamama gibi sorunların meydana gelebileceği ileri sürmektedir.
 • Hipofiz bezi hastalıkları: Hipertroidi olan kişilerde görüntülemeler erken boşalma bu durumu kanıtlar niteliktedir.
 • Varikosel: Tüm bunların dışında sıralı varikosel de erken çıkarmaya neden olan hastalıklar arasında oluyor.

Erken Boşalmayı Önlemenin Yolları

Erken boşalma tedavisi için çeşitli araçlar bulunur. Kişi erken boşalma yaşadığı sorun yer alan yöntemlerden birini ya da birden fazla uygulamak uygulayarak yaşadığı soruna çözüm bulabilir. Şimdi, erken boşamayı önlemenin yolları nelerdir? daha fazla bakalım.

 • İlk olarak karşımıza ilaç tedavisi çıkar. Bu ilaç ile uyumlu şekilde değiştirmeyi sağlar. İlaçlar düzgün bir şekilde kullanın erken boşalma kısa süre içinde önlenebilir.
 • Pelvik kasların çalışmasına yardımcı olan egzersizler yapmaktır. Bu konuda kegel egzersizi en çok tercih edilen ve gözden. Kegel çalışmaları için makat kaslarını kullanarak idrar tutma egzersizi tanımlaması yapmak doğru olur. Egzersizler bu kasların güçlenmesinde etkili olur. Cinsel ilişki kullanımı erkek boşalacağını anladığı ve bu kaslar yardımı ile gerekli kontrol altında. Erken Temizleme önleme yolları arasında kegel çalışmaları oldukça önemli bir içindir yer alır.
 • Erken kreminizi öneririz için kullanılan yöntemlerden biri de krem ​​ve jeller olarak karşımıza çıkar. Kremler ya da jeller topikal ajanlar olarak bilinir ve lokal anestezik yapıya sahiptir. Bu şekilde erken çıkarmanın önüne geçilmesi içindir etkili sonuçlar ortaya koyar. Uygulama uygulamak penis baş kısmıına ya da sünnet derisine yapılır.
 • Erken boşalma konusunda başka bir önlem yolu ise prezervatiflerdir. Geciktirici prezervatifler ile lokal anestezik prezervatifler, boşalmayı önleyici etkilere sahiptir.
 • Seks terapileri de aynı şekilde erken boşalma kullanılan yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu türdeki psikiyatristler ile ortak çalışmalar yapıyor ve erken boşalma konusunda birtakım tedavi edici geliştirme geliştirilir. Ayrıca terapilerde genel olarak ön sevişmenin daha uzun tutulması ve boşaltılması.

Sıkı Mastürbasyon Yapmak Erken Boşalmaya Neden Olur Mu?

Çok çok kişi tarafından merak edilen konuların başında da sık mastürbasyon yapmaya bağlı erken boşalma meydana gelebilir mi? sorusu oluşur. Özellikle genç erkeklerde ya da yeni yeni cinsel ilişkiye atanan erkeklerde ilişki öncesi mastürbasyon için tavsiye edilir. Cinsel ilişki yaşanmadan önce mastürbasyon yapacağım erken çıkarmayı önler ve erkeklerin daha geç çıkarmasına yardımcı olur. Buna neden çok sık mastürbasyon yapmak ilerleyen yaşlarda psikolojik ya da genetik bir yatkınlık olması halinde boşalma sorununa yol açabilir.

Alkol Kullanımı Erken Boşalmaya Neden Olur Mu?

Alkol kullanımının erken boşalma üzerinde farklı etkiler vardır. Kullanımı düşük dozda alkolün erken boşaltılması için geçilebilir. Ancak alkol alımı yüksek dozda olması halinde ereksiyon ile ilgili problemler ortaya çıkar. Bu yüzden alkol ile erken çıkarmanın önüne geçmek için dozu iyi ayarlamak gerekir.

Erken Boşalma Sorunu Çözülmezse Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Erken boşalma problemi çözülmediği önemlidir. Ayrıca erken boşalma erkeğin özgüven kaybına neden olur ve özellikle cinsel ilişkiye girmeden önce kaygı ve endişe duymaya başlar. Bu konuda erkekten erken boşalma problemlerinin Psikoloji uzmanı ve Psikiyatrist ile birlikte ortak çalışma yapılarak çözüme ulaştırılması gerekir. Çünkü cinsel ilişkilerde bazı şeyler sosyal hayatlarına da olumsuz etkiler sunar. Mutlu olamadıkları gerekçesi ile ayrılma kararı dahi geçerlidir.

Tedavi Sonrası Erken Boşalma Üye Eder Mi?

Erken boşalma sorunu tedavi edilmesinden sonra tekrar tekrar izleyin. Erken boşamaya neden olan etkenin tam olarak ortadan kaldırılması sorun tekrar etmemesi için gerekli. Ancak sorun tekrar ortaya çıkıyorında erken boşalma da meydana gelebilir.