Çağlayan Mah. 2055 Sok. No:31/1 Muratpaşa / Antalya

Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Talep Formu
Bizimle İletişime Geç
Hemen Bizi Arayın

+90 535 463 53 33

Bizi Takip Edin
Cinsel İsteksizlik Neden Olur Ve Tedavisi

Erken Boşalmanın Sebepleri Nelerdir?

Erken boşalmanın sebepleri nelerdir? Erkeklerin korkulu rüyalarından birisi olan cinsel sağlık problemlerinin başında erken boşalma sorunu gelmektedir. Erken boşalma sebepleri birçok etmene bağlı olarak gelişen bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Erken boşalma sorununun oluşumunda rol oynayan etmenler birçok açıdan farklılık ve çeşitlilik göstermektedir. Erken boşalma sorununda doğrudan rol oynayan etmenlerin başında mastürbasyon gelmektedir.

Yanlış mastürbasyon yapılması kişilerin ileride erken boşalma sorunuyla karşı karşıya kalmasında rol oynar. Kişi mastürbasyon sırasında hızlı hareketlerle birine yakalanma korkusuyla hareket ettiğinde erken boşalma sorunuyla karşı karşıya kalır. Erken boşalma sorunu aynı zamanda yanlış prezervatif kullanımı sonucunda da olabilmektedir. Kişilerin mutlaka hekim tavsiyesiyle uygun prezervatifleri kullanmaları gerekiyor.

Erken Boşalma Problemi Kalıcı Mı?

Erken boşalma problemi kalıcı bir rahatsız değildir. Erken boşalmanın sebepleri birçok açıdan farklılık gösterse de sorun kökünden kolaylıkla alternatif yöntemlerle çözülebilmektedir. Penis ameliyatı hizmetleri kapsamında kişiler penis büyütme ameliyatları yaptırırlar. Böylelikle erken boşalma sorununu da çözüme kavuşturmuş olurlar. Erken boşalma sorunuyla penis kısalığı arasında doğrudan bir orantı vardır.

Tıbbi incelemeler neticesinde ideal penis boyutunun altında penise sahip olan erkeklerin erken boşalma sorunu görülme sıklığı daha fazladır. Dolayısıyla kişilerin mutlaka penis ameliyatlarını yaptırmaları gerekiyor. Penis büyütücü birçok krem ve jel piyasada bulunuyor olsa da bunların hiçbiri cerrahi yöntemler kadar kesin çözüm değildir. Penis kısalığının tek çözümü ameliyattır. Bu türden operasyonların alanında uzman olan bir ekip tarafından yapılması, operasyonunun başarısını da doğrudan etkilemektedir.

Penis büyütme ameliyatı günümüz koşullarında çok daha üst düzeyde uygulanabilmektedir. Dolayısıyla son zamanlarda bu tür operasyonlara olan ilgi artış da göstermektedir. Esasında penisteki hassasiyet derecesinin fazla olmasından kaynaklanan erken boşalma sorununun giderilmesinde cerrahi müdahaleler de başarılı olmaktadır. Böylece erken boşlamadan etkili bir tedavinin uygulanmasında mümkün olacaktır. Burada söz konusu cerrahi müdahalenin profesyoneller tarafından yapılması da şarttır.

Erken Boşalma ve Mastürbasyon Arasındaki İlişki?

Erken boşalma sorunu günümüzde erkeklerin en sık karşılaştığı sorunların başında yerini almaktadır. Erken boşalma problemlerinin mastürbasyonla ilişkisi orantısal olarak bulunmaktadır.

Travmatik mastürbasyona bağlı olarak gelişen fizyolojik sebepler kapsamında kişilerde erken boşalma sorunları görülebilmektedir. Bunun yanında penis kısalığı sorunu da erken boşanmayla doğrudan orantılıdır.  Penis ameliyatı hizmetleriyle kişiler penis kısalığı sorunlarını bütünüyle kalıcı olarak çözebilirler.